HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
20 Mart 2023 Pazartesi Saat: 05:20

OBİTEM ÖNCÜLÜK EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi Deprem, İlkyardım ve Yangın Farkındalık Eğitimlerine hız verirken, gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturmak isteyen kurumlara da öncülük ediyor.
OBİTEM ÖNCÜLÜK EDİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi (OBİTEM) asrın felaketi olarak nitelendirilen, 11 ili vuran deprem sonrası Deprem, İlkyardım ve Yangın Farkındalık Eğitimlerine hız verirken, gönüllü arama kurtarma ekibi oluşturmak isteyen kurumlara da öncülük ediyor.

Sivil toplum Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları ile Belediyelerden gelen talepler üzerine eğitimler düzenlemeye devam eden ekipler katılımcılara deprem ve genel afet bilgilendirmesi yaparak afetler öncesi alınması gereken önlemler, afet anında doğru davranış biçimleri ile afet sonrası tahliye, toplanma alanlarına intikal ve yapılması gerekenler konularda vatandaşları bilinçlendiriyor.

Eğitimlerde ilk yardım konularında da vatandaşlara bilgiler aktaran ekipler, kırıklarda, kesiklerde, kanamalarda, bayılma ve bilinç kaybında, tam ve kısmi boğulmalarda yapılacak ilk yardım bilgilerini katılımcılara uygulamalı olarak gösteriyor. Yangın Farkındalık eğitimlerinde ise yangının nedenleri, çıkış sebepleri, yangına karşı alınacak önlemler ve söndürme yöntemleri teorik ve uygulamalı olarak anlatılıyor.

Bu haber toplam 142 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : OBİTEM, ÖNCÜLÜK, EDİYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler