altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Mart 2023 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
18 Mart 2023 Cumartesi

‘MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR’

İYİ Parti 28. Dönem Ordu Milletvekili Aday Adayı Onur Şahin, yayınladığı bir Mesajla Çanakkale Zaferi’nin 108.yıl dönümünü kutladı.
‘MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK DESTANIDIR’

İYİ Parti 28. Dönem Ordu Milletvekili Aday Adayı Onur Şahin, yayınladığı bir Mesajla Çanakkale Zaferi’nin 108.yıl dönümünü kutladı. 

Şahin, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Çanakkale Zaferi’nin 108.yıl dönümünü büyük bir gurur ile kutlayacağımız bir zaferdir. Çanakkale Zaferi Birinci Dünya Savaşı içinde ayrı bir özelliği olan, tarihin akışını değiştiren, bağımsızlığı uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır.  

Böylesi zor bir savaştan sonra Türk milletin yeniden doğuşuna vesile olan bu eşsiz zaferin eşsiz komutanları asla hafife alınmamalıdır. Ordusu ile birlikte yediden yetmişe tüm halkın savunma konumundayken taarruza geçtiği Çanakkale Direnişi, halkın şeref abidesi olmuştur. 

Bir ulusun kaderini değiştiren bu zafer sonrası Türk Milleti, 18 Mart 1915’te tarihteki şanlı yerini almıştır. Çanakkale harbi, aziz milletimizin sayıca devasa büyüklükte olan çeşitli milletlerden oluşan düşman ordularını bozguna uğratması üzerinden bir asır geçse de hafızalardan silinmeyen bir direniştir. 

M.Akif Ersoy'un ifade ettiği gibi; "Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ... Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istilâ!"  Bu büyük istilaya karşı çanakkale’yi geçilmez kılan aziz milletimizin azmi,vatan sevgisi, bağımsızlık mücadelesi, birlik ve beraberlik ruhudur. 

Geleceğimizi inşa edecek olan nesillerimizin, bizlere emanet edilen bu yüce vatana aynı inanç ve bağlılıkla sahip çıkacaklarına olan inancım sonsuzdur. 

Bu duygu ve düşüncelerle eşsiz vatanımızı bizlere emanet eden başta Ulu Önder Gazı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, canı pahasına vatanını koruyan kahraman şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun.”   nBÜLTEN

Bu haber toplam 24 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler