altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Mart 2023 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
17 Mart 2023 Cuma Saat: 08:13

SON BAŞVURU 26 MART

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde yürütülecek olan ve önemli kazanımların el edilmesine imkân sunan gönüllülük projelerine katılmaları için gençlere çağrıda bulundu.
SON BAŞVURU 26 MART

2021-2027 dönemi Avrupa Dayanışma Programı (ESC) gönüllülük projelerinde lider, destekleyen ve ev sahibi kuruluş rolleri ile yer almış Kalite Sertifikasına sahip olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’nın çeşitli kentlerinde yürütülecek olan ve önemli kazanımların el edilmesine imkân sunan gönüllülük projelerine katılmaları için gençlere çağrıda bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin 2 yıl önce akredite olduğu Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar oluşturan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen bir Avrupa Birliği girişimi olarak öne çıkıyor.

GENÇLERE İLHAM VE GÜÇLENDİRİCİ DENEYİM SUNUYOR

Ordu Büyükşehri Belediyesinin ESC Programı kapsamında şu anda uygulamakta olduğu 3 Gönüllülük Projesi bulunuyor. ESC, daha kapsayıcı bir toplum inşa etmek, dezavantajlı insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara yanıt vermek için gençleri bir araya getiriyor. Topluma yardım etmek, öğrenmek ve kendilerini geliştirmek isteyen gençler için ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunan programın faaliyetleri; çevreden sağlığa, spordan sosyal dâhil etmeye, dijital teknolojilerden kültür ve insani yardımlara kadar geniş̧ bir yelpazeyi kapsıyor.

BÜYÜKŞEHİR GENÇLERİ ESC PRGRAMINA DAVET ETTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda 18-30 yaş aralığında, daha önce uzun dönem (2 aydan fazla) bir ESC projesine katılmayan, yurtdışında gönüllülük projelerinde görev almak isteyen, takım çalışmasına hazır, sosyal projelerde çalışmak isteyen, Avrupa’yı tanımak, farklı ülkelerden gençlerle tanışmak ve yabancı dilini geliştirmek isteyen gençlerin Avrupa Birliği Gönüllülük projelerine katılımıyla davet etti.

SON BAŞVURU 26 MART SAAT 17.00

18-30 yaş aralığında olmak, tercihen temel seviyede İngilizce bilmek ve tercihen yeşil pasaport sahibi olmak olarak belirlendi. Başvurular 26 Mart 2023 saat 17.00’de sona erecek.

Başvurular için başvuru formu, Europass formatında Motivasyon Mektubu (İngilizce ve PDF) ile birlikte CV’nin (İngilizce ve PDF) [email protected] adresine gönderilmesi gerekiyor.

HAK KAZANANLARA ÖNEMLİ DESTEKLER VERİLECEK

Proje kapsamında katılımcılara gidiş-dönüş seyahat, vize, sigorta, yurtdışı kuruluşta barınma ve cep harçlığı sağlanacak.

KONTENJANLAR MÜLAKAT İLE BELİRLENECEK

Başvuran gençler arasında proje kontenjanı dahilinde mülakatla seçim yapılacak. Gönüllülük faaliyetleri mayıs, haziran, temmuz, ağustos aylarında gerçekleştirilecekken program kapsamında gönüllülük faaliyetleri Hırvatistan, İspanya, Portekiz, Romanya, Yunanistan'da hayata geçirilecek.

Proje ile ilgili detaylı bilgilere http://esc.ordu.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

Bu haber toplam 27 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : SON, BAŞVURU, 26, MART

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler