altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mart 2023 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
7 Şubat 2023 Salı Saat: 07:52

47 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ücretsiz yemek uygulaması kararı sonrasında Ordu’da da hazırlıklar tamamlandı
47 BİN ÖĞRENCİYE ÜCRETSİZ YEMEK

Öğrencilerin  okul başarısının yanında, bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamaları için sağlıklı beslenmeleri amacıyla önemli bir destek programı olan ücretsiz yemek hizmeti, ilimizde eğitimin tüm kademesindeki öğrencilere sağlanıyor. 

 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminde ilimiz genelinde taşımalı eğitim kapsamında 25 bin ve okul öncesi kademesinde 1000 öğrenci haftanın 5 günü; pansiyonlarımızda kalan 5 bin öğrencimiz ise haftanın 7 günü olmak üzere toplam 31 bin öğrencimiz, ücretsiz yemek hizmetinden faydalanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, tarafından ülke genelinde başlatmış  olduğu 5 milyon öğrencimize ücretsiz yemek dağıtımı projesi kapsamında, 2022-2023 eğitim öğretim döneminin 2. yarıyılının başlayacağı 6 Şubat tarihi itibarıyla 5 milyon öğrenci için kademeli olarak hayata geçiririlecek olan ücretsiz yemek uygulamasına ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Proje kapsamında, 6 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan 2022-2023 Eğitim öğretim yılının 2. döneminde İl genelinde 47 bin öğrenci  ücretsiz yemek hizmeti verilmesi için hazırlıkları tamamlandı. 1. Dönem yemek hizmeti verilen öğrenci sayımız 31 bin iken 2. dönemde verilecek yemek hizmetinin kapsamı artırılarak taşımalı eğitim gören ve pansiyonlarımızda kalan öğrencilerimizle birlikte  okul öncesi öğrencilerimizin tamamını kapsayacak şekilde 47 bin öğrencimize ücretsiz yemek hizmeti verilecek.

Öğrencilerin sağlıklı gelişimi ile birlikte iyi şartlarda eğitim alabilmeleri için Bakanlığın destekleriyle beslenme ihtiyaçlarını karşılamakta olduğumuzu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Ücretsiz yemek hizmeti ilimizdeki tüm eğitim kademelerinde öğrencilerimize sağlanmaktadır. 6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci dönemden itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarımızda ana sınıflarımız da dahil olmak üzere tüm okul öncesi öğrencilerimize  ücretsiz yemek verilecek. Taşımalı eğitimden yararlanan, pansiyonlarımızda kalan ve okul öncesi eğitimi gören tüm öğrencilerimizle birlikte toplam 47 bin öğrencimiz, ücretsiz yemek imkânından yararlanacak. Yemek üretimi yaparak okullarımızda öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti sağlayan meslek liselerimiz, öğretmenevlerimiz ve halk eğitimi merkezlerimiz, 6 Şubat Pazartesi günü en kaliteli  yemek hizmetini verebilmek için  tüm hazırlıkları tamamladılar. Bu vesileyle öncelikle bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, mesleki eğitimde çok büyük atılımlarla yeni bir dönemin başlamasını sağlayan, okullarımızda, öğretmen ve öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanmasında, okullarımızın eğitim öğretime hazırlanması noktasında, hayata geçirdiği birçok projeyle eğitim sistemimizi genişletirken eğitime erişilebilirliği ve kaliteyi sürekli artıran Bakanımız Mahmut Özer'e, Valimiz   Tuncay Sonel'e, bu süreçte özverili bir şekilde çalışan yöneticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz." dedi. 

 nBÜLTEN

Bu haber toplam 185 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 47, BİN, ÖĞRENCİYE, ÜCRETSİZ, YEMEK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler