altınordu reklam


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Ocak 2023 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
23 Ocak 2023 Pazartesi

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GENÇLİK KONSEYİ KURULDU

Tarım ve Orman Bakanlığım tarafından kurulan ve 18-35 yaş aralığındaki gençlerden oluşan Tarım ve Orman Gençlik Konseyi ile sektörün dinamik ve vizyoner bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI GENÇLİK KONSEYİ KURULDU

Tarım ve Orman Bakanlığım tarafından kurulan ve 18-35 yaş aralığındaki gençlerden oluşan Tarım ve Orman Gençlik Konseyi ile sektörün dinamik ve vizyoner bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Müdürü Kemal Yılmaz; "Toprağın, suyun ve çevrenin kıymetinin daha iyi anlaşıldığı günümüzde, tarım ve orman sektörünün yeni bir vizyonla geleceğe hazırlanması gerekiyor. İklim değişikliği, azalan biyoçeşitlilik, küresel gıda krizi, gıda milliyetçiliği, jeopolitik riskler, tarım ve gıdada tekelleşme eğilimleri gibi etkenler, Türkiye Yüzyılında Yeni Tarım ve Orman Vizyonunu zorunlu kılıyor" dedi.

Bakanlık  tarafından ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan 18-35 yaş aralığındaki gençlerin tarım orman sektörüne dahil edilerek, sektörün daha dinamik ve vizyoner bir yapıya kavuşturulması amacıyla Tarım ve Orman Gençlik Konseyinin kurulduğunu belirten İl Müdürü Yılmaz; "Tarım ve Orman Gençlik Konseyi, 30 ilde ve her biri farklı sektörde faaliyet gösteren gençler arasından seçilen 10 kadın ve 20 erkek üreticiden oluşuyor. Kurulan konseyle gençlerin tarıma ve tarımsal sorunlara daha duyarlı bir duruma getirilmesi, tarımdan ve kırsaldan uzaklaşan gençlerin sosyolojik olarak tarıma yaklaştırılması ve kamu idaresinin gençlerle temasının artırılması hedefleniyor" şeklinde konuştu.

Tarım ve Orman Gençlik Konseyi'nin ilk toplantısının 6-8 Ocak tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirildiğini söyleyen İl Müdürümüz; "İlk toplantı Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişçi başkanlığında, bakan yardımcıları ile bakanlık birim amirleri ve illerden gelen gençlik konseyi temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Bakanlığımız bundan sonraki süreçte konsey üyeleri ile daha sık bir araya gelerek gençlerin sektörle ilgili görüş, öneri ve sorunlarını yakından takip edecek" diyerek sözlerini noktaladı. nBÜLTEN

Bu haber toplam 69 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : TARIM, VE, ORMAN, BAKANLIĞI, GENÇLİK, KONSEYİ, KURULDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler