altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Mart 2023 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
20 Ocak 2023 Cuma Saat: 07:57

ORGANİK TARIMDA FINDIĞIN YERİ

STK’lara her zaman destek veren Ünye Belediyesi’nin de katkılarıyla gerçekleştirilen açılışta proje kapsamında kurulan Ünye Organik Fındık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin çalışmaları değerlendirilerek, proje hakkında bilgiler
ORGANİK TARIMDA FINDIĞIN YERİ

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı DOKA tarafından desteklenen Ünye Organik Fındık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada Organik Fındık üretiminin yaygınlaşmasının önemli olduğuna işaret ederek, “Pandemi sürecinde gıdanın ne kadar önemli olduğunu gördük. Organik tarımda ise fındığın önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Organik ürünlerin kıymetinin arttığı bir süreçte fındığın da bu pazarda yer bulması çok daha kolay olacak” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile DOKA tarafından desteklenen, Organik Fındıkta Markalaşma ve E-Ticaret ile Dünya’ya Pazarlama projesinin açılış töreni Ünye Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirildi. 

BAŞKAN TAVLI, “GIDANIN ÖNEMİNİ SON YILLARDA DAHA DA TECRÜBE ETTİK”

Programda konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı “Bir pandemi süreci yaşadık. Bu süreçte gıdanın önemini ve ehemmiyetini hep birlikte tecrübe ettik. Ardından Rusya-Ukrayna savaşına şahit oluyoruz. Süreçte gıda güvenilirliğinin ne kadar önemli olduğuna burada bir kez daha şahit olduk. Gıda ve üretimi önemli. Ama bir o kadar pazarlaması da önemli” dedi.

BAŞKAN TAVLI, “FINDIĞIN ORGANİK PAZARDA YER BULMASI ÇOK DAHA KOLAY OLACAK”

Organik tarımla birlikte organik fındık üretiminin önemine de dikkat çeken Başkan Tavlı, “Gelişen süreç içerisinde kimyasallarla daha fazla ürün elde etmek adına üretilmiş ve sanayileşmiş gıda tüketmek yerine, organik ürünler çok daha tercih edilir hale geldi. Organik ürünlerin kıymetinin arttığı bir süreçte fındığın da bu pazarda yer bulması çok daha kolay olacak. Üretim noktasında üreticimizin de desteklenerek çok daha fazla gelir elde etmesine vesile olacak” diye konuştu.

BAŞKAN TAVLI, “E-TİCARET CİDDİ BİR PAZAR”

Kooperatifleşme ve E-Ticaretin önemine vurgu yapan Başkan Tavlı, “Üretmek kadar marka da önemli. Dünya’da tescil görmüş ürünlerin standartlarını belirleyen kurumlar var. Bu kurumların sizlerin yanında olması da önem arz ediyor. Son süreçte E-Ticaret üzerinde en çok kontrol edilen ve ürününüzün altındaki sıralanan paydaşlarınızın kim olduğuna bakılan bir süreç var. Siz bunlarla da entegrasyonunuzu sağlamışsanız E- Ticaret üzerinden ciddi anlamda bir Pazar payı elde etme imkânınız var” diyerek sözlerini tamamladı.

GÖÇER “ÜNYE, EN UYUMLU ÇALIŞTIĞIMIZ YERLERDEN BİRİ”

DOKA Ordu Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Harun Göçer, “ Özellikle kırsalda gelir artırıcı faaliyetlerde ya da hem turizm hem imalat sanayide gençlerin ya da kadınların istihdama katıldığı projelerin elimizden geldiği kadar proje bütçeleri ölçüsünde destekliyoruz. Ünye’de DOKA olarak en iyi ve uyumlu çalıştığımız yerlerden biri. Özellikle Ünye Belediyemizle çok sayıda proje yaptık. Halen yürüttüğümüz projelerimiz var. Çok uyumlu ve güzel şekilde ilerliyoruz. Bu nedenle Başkanımız Sn. Hüseyin Tavlı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Proje kapsamında kurulan Ünye Organik Fındık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi kurucularından Recep Özcan proje hakkında bir konuşma yaparken, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, projenin hayırlı olmasını diledi.

Proje kapsamında verilen eğitimlerde başarı gösteren kursiyerlere sertifikaları verildi.    nBÜLTEN

Bu haber toplam 411 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ORGANİK, TARIMDA, FINDIĞIN, YERİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler