HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2023 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
10 Ocak 2023 Salı Saat: 07:28

MÜDÜRLER ÇATALPINAR’DA TOPLANDI

Bu ayki İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısı Çatalpınar'da gerçekleştirildi. Müdür ziyaretlerine ilk olarak Çatalpınar Kaymakamı Bilal Göksun'u ziyaret ederek başladı.
MÜDÜRLER ÇATALPINAR’DA TOPLANDI

Bu ayki İlçe Millî Eğitim Müdürleri toplantısı Çatalpınar'da gerçekleştirildi. Müdür ziyaretlerine ilk olarak Çatalpınar Kaymakamı Bilal Göksun'u ziyaret ederek başladı.

Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu 9 ilçemizin Millî Eğitim Müdürleriyle, Hacı Ali Eriş Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirdiği toplantıda eğitim-öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda müdürlerimizden bilgi aldı.

Toplantıda; Bakanlığımız tarafından, öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak ve okul başarısının yanında bedensel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde tamamlamalarını sağlamak amacıyla, önemli bir destek programı olan ücretsiz yemek hizmetinin 2. yarıyılda da devam edeceği konusu görüşüldü. Bu kapsamda okullarımızda ücretsiz yemek yiyecek öğrencilerimizle ilgili planlamaların yapılması konusunda istişarede bulunuldu.

Bakanlık bünyesinde; Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan, "Aile Okulu Projesi" kapsamında; iletişimi ve eğitimi önemseyen, çocukları ile daha güçlü bağlar kurmayı amaçlayan velilerimize yönelik başlatılan "Aile Okulu Kursları"mızda yapılan çalışmalar değerlendirildi. Ailelerimizi daha güçlü kılmak ve çocuklarımızla daha bilinçli iletişime geçmelerini sağlamak amacıyla daha fazla velimize ulaşmak için yapılacak çalışmalar planlandı.

TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak matematik dersini hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan "Matematik Seferberliği" kapsamında ilçelerimizde yapılan çalışmalar görüşüldü.

Müdür, her ilçemizde en az bir tane matematik müzesinin kurulması ve "Her Yerde Matematik" anlayışıyla, matematik becerileriyle donatılmış bireyler yetiştirmek amacıyla, okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından Matematik Panoları, Matematik Sokağı ve Matematik Atölyelerinin açılması için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyledi.

Ayrıca; 2023 Erasmus+ Akreditasyonu Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim başvuru sayılarının değerlendirilmesi, servis araçlarının denetimlerinin düzenli olarak takibinin yapılması, okul sporları kapsamında yapılan yarışmalara katılım sayılarının değerlendirilmesi konuları görüşüldü.

Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından okunan, Oktay Sinanoğlu'nun Türkçe üzerine yazı, söyleşi ve konferanslarından derlenen, özellikle eğitim alanında Türkçe'nin önemini vurgulayan "Bye Bye Türkçe" adlı kitabının değerlendirilmesi yapılarak kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı.

Değerlendirme toplantısına katılmak üzere Çatalpınar ilçemizde bir araya gelen İlçe Millî Eğitim Müdürlerimiz tarafından, ilçenin tarihî ve doğal güzelliklerini ziyaret etmek amacıyla Akkaya Kalesi gezildi. Daha sonra da Cemevi ve tarihe tanıklık etmiş bir yapı olan Mevlana Çivisiz Camii ziyaret edildi. İlçe Millî Eğitim Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

         nBÜLTEN

Bu haber toplam 451 defa okunmuşturAnahtar Kelimeler : MÜDÜRLER, ÇATALPINAR’DA, TOPLANDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler