HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
Ordu Havaalanı Transfer Samsun Havaalanı Transfer
5 Aralık 2022 Pazartesi

ALTINORDU BELEDİYESİ ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYOR

Altınordu Belediyesi, 'hayatı paylaşıyor engelleri birlikte aşıyoruz' parolasıyla özel bireyler ile dayanışmasını her alanda sürdürüyor.
ALTINORDU BELEDİYESİ ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYOR

Altınordu Belediyesi, 'hayatı paylaşıyor engelleri birlikte aşıyoruz' parolasıyla özel bireyler ile dayanışmasını her alanda sürdürüyor.

Altınordu Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü ekipleri, engelli bireylerin sesi olmak ve bu özel günü toplumsal farkındalığa çevirmek için Dünya Engelliler Günü’nde sahadaydı.

ENGELLİ DERNEKLERİ VE SİYASİ PARTİLERİN ENGELLİ KOORDİNASYON BİRİMLERİNE FARKINDALIK ZİYARETLERİ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla İlçede aktif olarak faaliyet yürüten tüm engelli dernekleri ve siyasi partilerin engelli koordinasyon birimleri Altınordu Belediyesi ekiplerince tek tek ziyaret edildiler. Başkan Aşkın Tören’in selamlarını ve dayanışma mesajlarını ileten ekipler çiçek ve hediye takdiminde bulunarak istek ve önerileri dinlediler. Özel çocukların da evlerinde ziyaret edildiği farkındalık etkinliği Altınordu Belediyesi ailesinin müstesna mensuplarına hediye ve çiçek takdimiyle devam etti.

ALTINORDU BELEDİYESİ ENGELSİZ BİR ŞEHİR İÇİN ÇALIŞMA, HİZMET VE YATIRIMLARINA ARA VERMİYOR

Başkan Aşkın Tören öncülüğünde klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilik uygulamalarıyla da her kesimin hayatına dokunan Altınordu Belediyesi, engelli bireylere 7/24 ücretsiz ulaşım desteği sağladığı özel donanımlı ENGELLİ NAKİL ARACI, engellilerin tüm hizmetlerden tek noktada faydalanabilecekleri ENGELLİ TEK DURAK HİZMET NOKTASI, Down sendromlu özel çocukların hayata katılımlarını kolaylaştıracak bölgesinde bir ilk olan sosyal sorumluluk ve farkındalık projesi MENEKŞE KAFE 52+1 ve yapımı devam eden 3-6 yaş grubu çocuklara özel ENGELLİ KREŞ'i  gibi bir çok projeyle özel bireylerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam ediyor.

Dezavantajlı kesimler başta olmak üzere herkes için erişilebilir ve ulaşılabilir bir şehir hedefiyle altyapı ve üstyapı hizmetlerini sürdüren Altınordu Belediyesi Engellilerin günlük yaşamını kolaylaştıran ve hayata katılımlarını artıran yatırım ve çalışmalarını bir bir hayata geçiriyor.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN "MAZERETSİZ HİZMET ETME AZMİ VE ENGELSİZ BİR ŞEHİR ANLAYIŞIYLA DAİMA YANINIZDAYIZ"

3 Aralık Dünya Engelliler Gününün toplumda farkındalığa, yeni bir yürüyüşe, yeni bir anlayışa ve idrake vesile olmasını dileyen Başkan Tören “Erişilebilirlik temel bir insan hakkıdır. Özellikle şehrimizde ki tüm engelleri kaldırmak ve her yönüyle erişilebilir bir şehir olmak adına sizlerle birlikte mücadele ediyoruz. Toplumun tüm kesimleri için erişilebilir bir kent hedefiyle çalışmalarımıza yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu bilinçle; tüm özel bireylerimizin kent yaşamında kendilerini rahat hissedebilmesi, her türlü olanak ve hizmetten yararlanabilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onların hayat kalitelerini yükseltmek, yaşadıkları sorunların önüne geçmek ve toplumsal hayata katılımlarını sağlamak için önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir de mesaj yayınlayan Başkan Tören toplumsal dayanışma vurgusu yaptı.

Sevginin her engeli aşacağına dikkat çeken Başkan Tören mesajında şu ifadelere yer verdi "Sevgi, dayanışma ve empati ile engelleri birlikte aşıyoruz. Mazeretsiz hizmet etme azmi ve engelsiz bir şehir anlayışıyla daima yanlarında olduğumuz özel bireylerimiz ile engelleri birlikte aşıyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler günü'nün toplumsal farkındalığa vesile olması dileğiyle gönlümüzde her zaman özel bir yeri olan engelli kardeşlerimize aileleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir yaşam temenni ediyorum."

Bu haber toplam 363 defa okunmuştur
Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler