altınordu reklam
HABER ARAMA


Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mart 2023 Cumartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
24 Kasım 2022 Perşembe Saat: 09:13

ORDULU'NUN UCUZ SU İÇMEYE HAKKI YOK MU?

Ordu Büyükşehir Belediyesi meclisinden suya indirim çıkmadı.
ORDULU'NUN UCUZ SU İÇMEYE HAKKI YOK MU?

Ordu Büyükşehir Belediyesi meclisinden suya indirim çıkmadı.

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel,  ‘’CHP’li meclis üyelerimizin verdiği suda indirim önergesine önce AKP’li üyeler kabul oyu verdi. Başkan Güler’de  kabul edildi dedi. Sonrasında iptal edildi.

Şimdi soruyorum. Ankara Büyükşehir Belediye’sinde AK Partili  meclis üyelerinin önergesi ile indirilen su fiyatlarına Ordu’da AK Partili meclis üyeleri tarafından indirime ret oyu verildi. Orduluların ucuz su içmeye, kullanmaya hakları yok mu?’’

İCRA GELİYOR

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel,  önergenin ret edilmesinin yanı sıra  birde abonelere biriken borçları için icra kararı alındığını duyurdu.

Adıgüzel, ‘’ Ne ilginçtir ki İcra yapacak olan hukuk şirketi de  AKP’li yöneticiler. Ordu’da vatandaşların yaklaşık 8 mil yon lira borcu bulunuyor. Hukuk şirketi borçlu vatandaşların sırtından  2 milyon lira kazanacak. Bir milyon lira  masraflarda eklendiğinde borçlu vatandaşların cebinden 3 milyon lira fazladan para çıkmış olacak. Kısacası 8 milyon borç 11 milyon olmuş olacak’’ şeklinde konuştu.

BORÇ ÖDEME YÖNTEMİ

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, ‘’Sayın Hilmi Güler’in incileri bundan da ibaret değil. Belediyenin borcunu soran CHP’li üyelere 100 tane belediye aracının tanesini 2 milyon liradan satsam 200 milyon eder. Böylece borçların faizini öderim  diyor. Yani belediyenin araçlarının tamamını satıp  borçların faizi ödemeye yeltenen bir belediye başkanımız var.’’ yorumunu yaptı.

DOLAR POLİMİĞİ 

CHP Ordu Milletvekili Adıgüzel, Belediye’de başka bir komedinin yaşandığını söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı. 

‘’Başkan Güler  doların artması ile dolar olarak borçların azaldığını iddia ediyor. Belediye’nin tahsilatı ve gelirini dolar üzerinden sanırsın. Şimdi daha az dolar diyor. Ancak sen daha az doları aynı paradan alacaksın. Hatta borcun dolar üzerinden se daha da kötü. Bu fazla ödeme yapacaksın demektir.. Birde Sayın Güler uzun dönem Enerji Bakanlığı yaptı.’’

Duygu BAŞ

Bu haber toplam 293 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ORDULU'NUN, UCUZ, SU, İÇMEYE, HAKKI, YOK, MU?

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler