Allah’a Kul Olun…


Bu makale 2020-09-29 00:23:15 eklenmiş ve 291 kez görüntülenmiştir.
AHMET YENİN

İnsanları özellikle de kendinden başkasını düşünmeden yaşayan sözde insanları Allah ile din ile iman ile kandırarak korkutup elinden ekmeğini alarak FETÖ terör örgütü acı örneğindeki gibi kendine köle ederek ipsiz bağlamanın ilk ve tek yolu şahsi çıkarcı cemaat ve tarikat idarecileri gibi yüce Allah’ı kullanmaktır.

İnsanlarımızda Allah din iman deyince akan su durur.

İnsanlar tabii hepsi değil, hazırcı akıl fakiri masum ve mazlum, Allahsız, kitapsız ve vicdansızlarca kandırılmaya müsait insanlar, kendilerine Allah, din kitap adına etki eden insanları hiç sormaz sorgulamazlar. Allah diyorlar ya, Allah diyenler de asla yalan riya, iki yüzlülük, adam kandırmak olmaz. Öyle inanmış garipler. Hâlbuki dönseler de yahu siz kimsiniz kime hizmet ediyorsunuz deseler apışıp orta yerde kalacaklar.

Yada seni,sizi Allaha yaklaştırmaya siz cennetin kapısını aralamaya çalışıyoruz deseler..Sende ben kendim Allah siz olmadan seni beni hepimiz yaratan yüce Allah ile dost olamıyor muyum ki senin,sizin gibi ağzı salyalılar bana,bize yardımcı oluyorsunuz güya diye geriye onlara dönseler zırvaladıklarını görecekler ve onları kendi açtıkları kuyuya gömecekler. Ama zavallı insanlarımız halen daha derin uykuda uyuyorlar rüya görmeye devam ediyorlar,Biz istiyoruz ki iş işten geçmeden ayılsın ve uyansınlar…

Akıl sahibi okumuş öğrenmiş insanlar sadece Yaratıcı yüce Allah’a korkudan değil, kendisini koruyan, kollayan tek güç olduğu için sevgiden ve saygıdan bir tek ona secde eder.

Yüce Allah'ın yanında, katında hiç bir insanın bir diğer insana zerrece üstünlüğü yoktur. Çünkü tüm yaratılmışlar Yüce Allah indinde eşittir.

Saygınlığın gerçek kaynağı Allah’tır. İnsan saygınlığını Allah’tan alır. Allah’tan kopan, saygınlığından kopar. Onurluluk sorumluluktur, sorumluluk takvadır.(Mustafa İslamoğlu)

Yüce Allah korkularak saygı duyulacak yaratıcı değil. Sevilerek ve sayılarak önünde secde edilecek ilk ve tek yegâne güçtür.

Yüce Allah yarattıklarının kendisinden korkarak değil, kendisine saygılı olarak yaşamalarını buyurmaktadır.

Yüce Allah, ey kulum ne istersen benden iste yarattığım senin gibi ölümlü fani kuldan değil buyuruyor.

Yüce Allah'ın yarattığı tüm kullarına, kula kulluk etmek, kula köle olmak yok buyurmasına rağmen halen daha fetö terör örgütü acı örneğinde olduğu gibi akıl yoksunu insanlar cahil cühela yuvası tacizci tecavüzcü cemaat ve tarikat şeyhlerinden şıhlarından medet bekliyor.

Tabii bunlar akıldan yoksun, hazırcı, bedavacı zavallılar. Akıl sahibi insanları hiç bu ve benzeri cahil cühela yuvalarında gören var mı Allah aşkına. Olmaz, olamaz. Çünkü aklın yolu birdir.

Fetö terör örgütü acı örneğindeki cahil cühela yuvası tacizci, tecavüzcü cemaat ve tarikatların ilk ve tek sermayesi akıl fakiri garip insanlardır. Onların yuları kimin ya da kimlerin elinde ise o zavallılar kurulmuş saat zembereği misali onların istediği şekilde ve makamda öter ve hareket ederler. Şeyhlerin şıhların ayakları yıkanacak yıkarlar, ayakları öpülecek deseler onu yaparlar. Çünkü ekmeklerini onlar veriyor bu gibi zavallı masum ve mazlum insanların.

Bu yüzden yüce Allah cehaletten kurtulmak için yarattığı tüm kullarına oku buyuruyor. Okumazsan bu gibi cahil cühela yuvası cemaat ve tarikatların ülke Ünye ve İnsanlık düşmanı karanlık güçlerin kumandasında hem kendini, hem de ülkeni yakarsın... Yakıyorsun zaten…

Yaratıcı yüce Allah yarattığı hiç bir kulunu kuluna kul köle olsun diye yaratmadı.

Tüm yaratılmışlar yüce Allah'ın yanında ve katında eşittir. Hiç birinin bir diğerine zerrece üstünlüğü yoktur.

Sevilecek sayılacak, önünde secde edilecek ölümlü fani kullar değil, sadece tüm kullar ve canlılar ile kâinatı yaratan yüce Allah’tır diyor, saygılar sunuyorum

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş