Dişilerdeki Sevgi ve Merhamet Erkeklerde Yok…


Bu makale 2020-09-16 00:37:18 eklenmiş ve 239 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Kendimi bildiğimden buyana ve halen daha söylüyorum, sadece cennet vatan ülkeyi, Türkiye’yi değil, tüm dünyayı erkeklere oranla olağanüstü, diğer bir ifade ile ölümüne sevgi ye, tatlı dile ve şefkate sahip yaratılmış olan dişi canlılar huzura ve refaha kavuşturacaklardır.

Çünkü sevgi saygı ve tatlı dil ile şefkat duygusunun açmadığı, açamadığı hiçbir kapı ve kilit yoktur…

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır der atalarımız.

Sert ve kırıcı olmayan, yumuşak, hoşa giden, gönül alıcı, okşayıcı, etkileyici, inandırıcı ve yerinde söylenmiş söz insanın hoşuna gider; bu söz en azgın kişinin bile inadını kırar, onu yumuşatır ve yola getirir.

Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır özdeyişi İyi ve etkili konuşmanın, en inatçı kişileri bile yumuşattığı anlamında çok haklı olarak kullanılır. Aslında ülke ve insanlar olarak son yıllarda ülkede Ünye de ve hatta dünyada, özellikle de koca koca devlet yetkililerinin ağzından çıkarak duyanları ve izleyenleri canından bezdiren şiddet içerikli dilden bir an evvel kurtularak tüm dünyayı ve insanları kucaklayacak toplumun tamamının özlediği sevgi ve saygı diline geçmeli insanlar, özellikle de devlet idarecileri ve idareciliğe soyunanlar.

Evet, evlat erkek dişi birlikteliğinden dünyaya gelir, ancak evlatları, yavruları erkeklere oranla dişilerde çok daha fazla olan sevgi ve şefkat yetiştirir ve büyütür. Sevgiyle şefkatle büyüyen evlat, yavru sevgi ve şefkat abidesi olarak yaşamını sürdürür…

Bunun canlı örneklerini sadece ülkemizde değil, tüm dünyada ve hatta yaban hayatında çok görüyoruz dişi canlıların yavrularına karşı, arada bir çıkan kadınlara demeyelim, kadın görünümlü varlıklara rağmen duyarlılıklarını...

Dişi canlılar yani özde kadınlar özde anneler Sadece cennet vatan ülkemiz Türkiye cumhuriyeti devletini ve aziz Türk milletini değil, tüm dünyayı ve hatta hayatı birlikte paylaştıkları insan dostu canlıları erkek zulmünden sevgileri ve şefkatleri sayesinde kurtararak ülkede ve dünyada huzuru ve güveni tesis edeceklerdir.

Erkeklere oranla olağan üstü duyguya sahip sevgi dolu dişi canlılar insanlarda kadınlar, insan dostlarında nerede nasıl yaralandığını bilmediğimiz inşallah bir varlık elinden değildir ağzı burnu kan içinde kaldığı halde dünyaya getirdiği yavrularını emziren bu güzel anneler huzura ve refaha kavuşturacaktır diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş