Amaçları İnsanları Yaşayan Ölü (Köle) Yapmak…


Bu makale 2020-07-30 00:02:36 eklenmiş ve 249 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Öfke karaciğer, Keder akciğer, Üzüntü mideyi, stres Kalbi ve beyni, Korku böbrekleri yorar. Bunlar vücutta artınca ve sürekli ise organlar hasta olup zamanla tükenir.

İyi ve güzel ahlaklı örnek insan, kendisi gibi insanların çoğalması için okumaya ve öğrenmeye yöneltmek yerine, kendinden başkasını düşünmeyen, kendinden başkasına şiddet ve nefret dili kullanarak,sevgiden ve saygıdan uzaklaştırarak huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan günümüzdeki hazırcı insanlar ve idareciler gibi insanın İbn-i Sinan acı örneğindeki insanın hayatına yön veren organ olan beyin başta olmak üzere tüm organlarını tüketerek yaşayan ölüye döndürür. Yani köleleştirir,günümüzde olduğu gibi köleleştiriyor zaten sürü misali idaresi kolay bolsun diye.

Amaç şiddet ve nefret dili kullanarak insanları öfkelendirerek düşünerek yaşamalarına engel olmak ve dolayısıyla insanı insan yapan beyin başta olmak üzere tüm organlarını çalışamaz hale getirerek yaşayan ölü misali ülkeyi Ünye’yi ve tüm insanları hazıra alıştırıp, çalışmadan yiyerek cahiliye dönemine geri döndürmektir.

İnsanı insan yapan ve insanca huzur ve güven içerisinde hayat sürmesine katkı sağlayan beyni yüce Allah’ın OKU emrine uyarak okuyup, öğrenmek ilim ve bilim tahsil etmek suretiyle geliştirmek ve değiştirmektir.

Dünyaya baktığımızda insanların düşünerek yaşayan kesimiyle düşünmeden yaşayan kesimi arasındaki insanlık farkını görürüz, görüyoruz zaten.

Düşünerek yaşayanlar huzur ve güven içerisinde insanca yaşıyor.

Bizim gibi düşünmeden yaşayanlar ise resmen sürünüyor.

Burada idarecilerin hayata ve dünyaya bakışları önemli. Eskiden büyük ve küçükbaş hayvan yetiştirerek geçimlerini temin eden aileler, aldıkları ve daha sonra alacakları hayvanların anne ve babalarını sorarlardı.

Aslı asaleti nedir, huylumu huysuz mu şeklinde. Yani kalite aranırdı. Sorup soruşturulur ve öyle satın alınırdı.

Şimdi öyle değil. Alınacak hayvanın hal ve hareketine değer vermek yerine kilosuna etine buduna, görünüşüne bakılıyor.

Eski anlayış sürse hayat ve dünya daha da güzelleşecek. Ama hazırcılık, hazırcı tembel insanlar çoğalsın istenince tembelliğin sonu ülkede, Ünye de ve hatta özelliklede Müslüman coğrafyasında hayat süren ve insanların yaşamlarından belli. Kölelik hâkim.

Giderekte tüm insanları özelliklede bizler gibi Dini Allah’ın indirdiği kitaba göre değil de kulun uydurduğu kitaba göre yaşamaya zorlayarak ya da yönlendirerek insanları yaşayan ölü şeklinde önce beyinlerini sonrada sırasıyla tüm esir, alarak köleleştirerek organlarını iflas ettirerek ne verirsen onu tüketir hale getirmektir.

Dün, bugün ve halen, özellikle de son 20 yıldır sevgiye saygıya haslet bıraktılar insanları. Ülke Ünye ve tüm insanlar, hatta insan dostu tüm canlılar bile insanların sevk ve idarecilerden yaşamaya devam ettiği zulümden payına düşeni fazlasıyla aldıkları için insanı insan yapan beyin başta olmak üzere tüm organlarını köleleştirerek insanları insan olmaktan çıkarıp yaşarken ölü olan varlıklar halinde idare etmenin peşindeler.

Bu insanlarda daha sağlam organ kalır mı?

Kendinden başkasını düşünmeyen, kendinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan seçilmiş ve atanmışlardaki tek amaç, ülkede ve Ünye de yaşam süren tüm insanlarda ve hatta insan dostu canlılarda İbni Sinan'ın dediği gibi şiddet ve nefret söylemleriyle huzurunuzu kaçırarak organlarınızı öldürmek.

Ülkeyi, Ünyeyi ve tüm insanları okuyup öğrenerek huzur içinde yaşatmak yerine, okumadan alıkoyarak cahil bırakıp sürüleştirerek idare etmek günümüzde olduğu gibi.

Ama yinede içimizde insan akıl sahibi canlıdır, düşünerek yaşamanın yolunu bir şekilde bulacaktır, bulmalıdır ve eskisi gibi sadece kendini değil, tüm insanları, insan dostu canlıları ve dünyayı kurtaracaktır diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş