En Şerefsiz, En Ahlaksız ve En Cani Canlı İnsan…


Bu makale 2020-06-03 00:18:03 eklenmiş ve 346 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Dünyada Fil yavrularına ve diğer insan dostu canlılara insanların yaptığı ahlaksızlığın, şerefsizliğin, namertliğin, kahpeliğin, namussuzluğun daha fazlasını Ülke genelinde olduğu gibi Ünye de devlet içindeki çürüklerden aldıkları destekle insanlara, özellikle de geleceğimizin umudu insan yavrularına yapan insan görünümlü cani canlılar çok.

Dünya ülke ve Ünye dün, bugün ve halen daha dünyaya gözünü yeni açan fil yavrusuna yaptıklarının daha feci işkenceyi en acı yanı ve yönü, insana ve insan yavrularına yapacağı namussuzluğu, şerefsizliği desteği devletten alarak yapan insan görünümlü, ahlaksız, şerefsiz, namussuz, kahpe varlıkların acısını yaşamaktadır ve halen de yaşamaya devam etmektedir ne yazık ki...

Dün, bugün ve halen daha yaşanan insan odaklı tüm vahşetlerin başında kendi kendine görev vermiş, şu asılacak, bu kesilecek, şuna tacizde bulunulacak, şuna tecavüz edilecek diyen okumamış, öğrenmemiş, yaptıkları vahşete birde kendince kılıf uyduracak ya, bu da insanların en hassa olduğu kutsal dini kötü emellerine alet ederek insanları, asan kesen, dünyalarını karartan en cani canlı ne yazık ki dışarıdan bakışta insana benzeyen okumamış, öğrenmemiş cahil, sözde insan.

İnsan odaklı tüm olayların, insanların işledikleri tüm vahşetin önüne geçmenin, insan odaklı tüm olayları durdurmanın, insanlara ve insan dostu tüm canlılara rahat bir nefes aldırmanın ilk ve tek yolu yüce Allah’ın OKU emrine uyup okuyup öğrenmek, ilim ve bilim tahsil ederek insanlığı cahillikten cehaletten kurtarmaktır.

Tüm kanunsuzluklar devlet desteği olmadan, devlet desteği almadan insanlara eziyet edemeyecekleri, onları kendi köleleri gibi kullanamayacakları için devletin içindeki bazı çürükler tarafından desteklenen ağalar ve yardakçılarınca fil yavrularına uygulana işkencenin daha felaketi insanlara özelliklede insan yavrularına, geleceğin umudu çocuklara içinde bulunduğumuz teknoloji çağında tacizden tecavüzden tutunda, akla gelmedik kötülüklerin daniskası dün, bugün ve halen daha yapılmaktadır ne yazık ki…

Tüm insanlar dünyaya gözünü insan olarak açarlar. İşte yüce Allah insan olarak gözünü açan tüm kullarına ”OKU” diye buyuruyor ki, cehaletten kurtulsun, cahil insanların eline düşerek köle hayatı yaşamasınlar diye.

Ama ne yazık ki ormanda kötü insanlarca tuzağa düşürülen fil yavrularına siyah giysileriyle korku salarak eziyet edip bir süre sonra aynı fil yavrusuna aynı

isimler ve aynı yüzler dürüstlük abidesi beyaz piri pak giysiler içinde aynı yavrunun yanına iyilik meleğiymiş gibi gelip sahte yüzlerini cani insanlar gibi, devlet destekli tüm kanunsuzlarda insanlara aynı fil yavrusuna uygulanan acı hayatı reva gördükleri için insanlara da aynı yöntemi uygulamaktadırlar, dünyada olduğu gibi ülkede ve Ünye de.

Tekrar ediyoruz ve diyoruz aziz milletimiz yüce Allah’ın oku emrini yerine getiren kölelikten kurtulur insanca yaşar ve birlikte hayatı paylaştıklarını da insanca yaşatır.Ama okumaktan imtina edenler cahillerin elinde devletin içindeki din ve insanlık düşmanı çürüklerin destekleriyle cehaleti körükleyerek insanları köle gibi kullanırlar günümüzde olduğu gibi..

Hindistan'da filleri evcilleştirmek için ilginç bir yöntem kullanılırmış.

Orman zeminine, filin içine düşebileceği büyüklükte bir çukur kazılır ve üzeri dallarla örtülür.

Yavru fil gelip dallara bastığında çukurun içine düşer.

Fil, çukurdan çıkmaya çabalar ama başaramaz, takatsiz kalır, kurtulma ümidi kaybolur, hayatına dair müthiş bir korkuya kapılır, çaresizce bir mucize kurtuluş yolu veya ecelini beklemeye başlar.

Fil avcıları yüzlerini de kapatan tümüyle simsiyah giysiler içinde, ellerinde sopalarla gelip fili şiddetli bir şekilde döver, yara bere içinde bırakırlar.

Hayvan, yediği sopaların ve yaralarının verdiği acıdan ve çukura düşmesi nedeniyle yaşadığı korkudan dolayı, hayatında görmediği bir bunalım ve ruhi çöküntü yaşar, birkaç saat içinde...

Sonra aynı avcılar, ağaçların arkasına gider ve üzerlerindeki siyah elbiseleri tümüyle çıkarıp, baştan aşağı beyaz elbiselerle ve ellerinde çeşit çeşit yiyecek ve meyve sepetleriyle geri gelirler.

File şefkatle yaklaşır, onu besler, yaralarına pansuman yapar, okşayıp sever, güzel sözler söyler ve onu düştüğü çukurdan çıkarırlar.

Fil, bu beyaz giysili kurtarıcılarının kendisine gösterdiği karşılıksız sevgi ve ilgiden dolayı o kadar minnettar kalır ki o andan itibaren ömür boyu onların gönüllü kölesi olur, her istediklerini yapar ve asla sözlerinden çıkmaz.

Onların kendisini az önce tuzağa düşüren, bunalıma sürükleyen ve döven siyah giysili adamlar olabileceği aklına dahi gelmez diyor, saygılar sunuyorum...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş