Yaşadığını Zanneder Ünyeliler Gibi…


Bu makale 2020-02-25 07:39:21 eklenmiş ve 277 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Okuyup öğrenmemek günümüzde olduğu gibi birilerinin istediği ve müsaade ettiği kadar yaşamaktır Tabi buna yaşamak denirse... Ama rehberimiz Kur-an’ı Kerim’in “Oku” emrine eksiksiz uyarak, akıl sağlığı yerinde tüm insanların okuyup öğrenmek, hakkı, hukuku ve en önemlisi adaleti bilerek, insanlar ve insan dostu tüm canlılar ile hayata dair her şeyi dünyada, Ülkede ve Ünye’de ortak, eşit ve adil biçimde paylaşarak huzur ve güven içerisinde yaşamaktır.

Günümüzde olduğu gibi tek amaçları kendinden başkasını düşünmeyen, kendilerinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan insanlar ile bu insanların seçerek kendilerine devlet adına adil hizmet etmeleri için devletin sevk ve idaresine getirdiği için kendileri ve aileleriyle kendileri gibi düşünerek yaşayanların huzuru ve güvenli biçimde iş ve aş hastane postane ekmek, yemek derdi ve tasası olmayan bu bencillerden kurtularak hep birlikte barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşamak için okuyup öğrenmekten başka çaremiz yoktur topyekûn milletçe...

Yüce Allah'ın yarattığı akıl sahibi ve akıl sağlığı yerinde olan tüm ölümlü fani insanlar olarak dünyadan ve hayattan tat alarak huzur ve güven içerisinde birlikte yaşamamız için okuyup öğrenmekten başka çaremiz yok..

Okumak öğrenmek, yüce Allah'ın insanlar ve insanların can dostu olarak yarattığı tüm canlılar ile birlikte huzur ve güven içerisinde mutlu yaşama yelken açmaktır.

Okumak öğrenmek, iki günlük fani dünyayı ve hayatı bilerek ve isteyerek huzur ve güven içerisinde yaşamak, dünyayı ve hayatı paylaştığın insanlar başta olmak üzere insan dostu tüm canlıların da huzur ve güven içerisinde yaşamalarına katkı sağlamaktır.

Akıl sahibi ölümlü fani olan tüm insanların amacı budur ve bu olmalıdır..

Çünkü okuyan insan, okumuş öğrenmiş insan düşünerek yaşayan insandır..

Düşünen insan en az hata ile hayatını sürdürmek için gayret sarf eden insandır.

Düşünerek yaşayan insan günümüzde olduğu gibi bugün buldu bugün yiyip bulamadıklarında kara, kara düşünerek ne yapacağını nasıl yapacağını bilmeden yaşayan insan değil, asgari bir asır sonrasında nasıl bir hayat bizi bekliyor diye geleceği düşünerek planını programını ona göre yapan ve yaşayan insandır.

Aksi bir düşünce topyekûn insanlar ve insan dostlarıyla birlikte huzur ve güven içerisinde hayatı yaşamak değil, karanlıkta meçhule yol almak.Daha anlaşılır bir ifade ile dibi görülmeyen göle dalmaktır günümüzde olduğu gibi..

Yüce Allah'ın yarattığı tüm kullarına, insanlığın anayasası, rehberi olarak indirdiği Kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'de açıkça beyan ettiği "Oku" emrine akıl sağlığı yerinde tüm insanların hiçbir bahane uydurmadan istisnasız uyarak okuyup, öğrenip ilim, bilim tahsil etmesidir.

Yaşadığımız cennet vatan ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti devletimiz ve tüm dünyadaki devletlere ve milletlerine bakın görün aklınızı kullanarak kendi görüş ve düşünceleriniz ışığında okumuş öğrenmiş milletleri ve ülkeleriyle, bizim gibi okumaktan imtina edip başkaları yani kendinden başkasını düşünmeyen, kendinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan salyalıların ağzına bakanların yaşadıkları ülkeleri ve insanları değerlendirin Allah aşkına, hem kendiniz hem de umudumuz değdiniz evlatlarınızın huzurlu ve güvenli geleceği için.

Okuyup öğrenerek ilim ve bilim ağırlık tahsil yapmış insanlar ve ülkeleri ne ile uğraşıyorlar, bizim gibi kalkınmak için mücadele ettiği halde basiretsiz kendinden başkasını düşünmeyen, kendinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan bencil idarecilerin hükmettiği Ülkelere ve insanlarına bakıp aradaki idare farkıyla insanların yaşam şartlarını Allah için değerlendirin...

Akıl sağlığı yerinde olan tüm insanlar olarak topyekûn milletçe Yüce Allah'ın buyurduğu gibi yüzüne okuyup papağan misali ezberlemek değil,anlayarak okuyup öğrenmekten başka çıkar yolumuzun olmadığını sizlerde görecek ve kabul edeceksiniz.. Çünkü aklın yolu birdir saygıdeğer insanlar ve bizlerinde gelecek isek sizlerle birlikte gülerek ve ağlayacak isek sizlerle birlikte ağlayarak dünyayı ve cennet vatan ülkemiz Türkiye cumhuriyetimizin cennetten bir parçası olan Ünye de hayata dair her şeyi paylaştığımız Ünyeliler diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş