NİYE YAPTIM!


Bu makale 2020-01-24 07:42:28 eklenmiş ve 624 kez görüntülenmiştir.
Emre Yücel

-Merhumu nasıl bilirdiniz?

-İyi tweet atardı, sofrasını paylaşırdı, gördüğünü bizlerden geri bırakmazdı, face’de çok gezinirdi, çok paylaşımlarda bulunurdu, epey beğeni toplardı, arada bir dürterdi.

-Merhumu nasıl bilirdiniz?

-Dizi kaçırmazdı, taklit ederdi. Yemek programı seyreder, yapmazdı. Survivor izler, kanepeye aşıktı.

-Merhumu nasıl bilirdiniz?

-Çok derin adamdı, hiç konuşmazdı. Çok hatipti, susmazdı. Eyvallahı yoktu, maşallahı zordu. Eyvallahı vardı, inşallahı çoktu.

-Hakkınızı helal ettiniz mi?

-Helal olsun…

-Sebep?

Biz mevtanın kendisiyiz zaten etme istersen. Bakalım sonraki nesil helal edecek mi hakkını.

Hal böyle iken, Nuh ‘un cep telefonuyla haberleştiğini iddia eden profesör, şimdi de google’ı icad edenin ve ilk kullananın Abdülhamit olduğunu iddia etmiş. Normal mi bu durum, bence gayet normal. Reyting uğruna ya rab ne güneşler batıyor. Eskilerden kalan ‘imam yellenirse cemaat ne eder’ diye bir söz vardı ya, ben yazamıyorum buradan siz anlayın. İşte o söz artık geçerli değil, durum artık değişti. İmam cemaate uyuyor artık, cemaatte takılıyor kafasına göre, oynaşıyor belirsizlikte.

Zeka kolay kolay sahip olunamayan farkındalıktır. Bu farkındalığa azda olsa sahip olabilenlerde var ama onlar kurnazlık peşinde. ‘Cesarette zayıf olan kişiler kurnazlıkta çok güçlüdür.’ der William Blake. Ne yazık ki cemaate uymuş imamlar kurnazlıkta epey yetenekli günümüzde. Bu gidişat nereye! Üzüm üzüme baka baka kararıyor, millette her gün başka deliyle. Eğer bir çiçeği severseniz her gün düzenli olarak sularsınız. Sürekli çiçek coşturan verirseniz kısa bir süre için kendinizi tatmin edersiniz. Sonrası malum, ermiş olmaya pek gerek yok bunu anlamaya…

Nerde tur ateşi?

Ehil olan bilir işareti

Söylenecek neler var neler de,

Sır mahremi nerde?

Makul bir şey düşün sende…

Her gün sosyal deformasyona tabi tutulan milletimizin ekonomik vaziyeti de artık sürdürülemez nitelikte. Bazı durumlar anlaşılabilir ancak milleti yok saymak sorunları derinleştirmekten öteye gitmez. Gidemeyeceği gibi sonuçta sorunlar bir çığ gibi büyür herkes altında kalır. Gelişmelerde artık pek hayra alamet değil. Malum zamanlarda kasetin var yayınlarız denildiğinde, ‘yayınlayın da millet bu iş nasıl yapılır öğrensin’ diyebilen profesörümüz de var mesela. Namuslularında namussuzlar kadar cesur olması gerekmekte. Beşaret ehli olanların ise makul bir şeyler düşünmesi zaruriyeti mevcut bu vakit. Aksi halde ne mahrem kalacak ne de sır.

‘Dikensiz gül olmaz amma yarsız olmaz eğlence.’ Millet yardan sayılmaz ise tur ateşi bekler sessizce.

Müthiş bir kara mizah repliği aklıma geldi bir an. Şener Şen ile İlyas Salman arasında geçen bir diyalog.

-Yaptım, evet yaptım ama sor bir kere niye yaptım…

-Sormucam ulan sormucam, her seferinde kandırıyon beni, sormicam.

-O zaman bende anlatmam.

-Soruyom lan, niye yaptın?

-Sevdim, sen sevgi nedir bilir misen?

Sonrası malum, herkes seyretmiştir filmi. Çiçeğe su vermek lazım itina ile, aksi halde mevta oluyoruz gün geçtikçe. Susuz kaldıkça kurnaz sevgisiz imamlar türüyor olabildiğince. Yeni gündemler oluşturup goygoy ile zaman geçirmek ancak sorunları daha da derinleştiriyor. Ehil olanlar makul bir şeyler düşünmez ise yardan sayılmayan milletin sevgisi diyecek bu sefer ‘sor bir bakalım niye yaptım’ diye…

Sevgi ve saygı ile…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş