Özde İnsanlar İçin Zor İş Yok,Olmaz da…


Bu makale 2019-12-09 10:07:43 eklenmiş ve 572 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Atalarımız dün söylemiş,dün,bugün ve halen daha sözleri söylüyor ebedi dünya dünyayı ve tüm canlıları yaratan yüce Allah’ın,iki günlük ölümlü dünya ölümlü fani olan akıl sahibi insan ve insan dostu tüm canlıların diye.

Dünya ve hayata dair bu gerçeklerden biz ölümlü fani olan insanlara düşen ise, okuyup öğrenerek kendimizi değiştirip geliştirmek suretiyle ekmek kapısı olarak seçtiğimiz mesleğimizin hakkını vererek hayır dua ile,huzur ve güven içerisinde fani dünyaya ve tüm sevdiklerimize veda etmektir.

Görüldüğü gibi tüm canlıları ve kainatı yaratan yüce Allah’ın rızasını kazanmak adına yapılacak iş, biz akıl sahibi,akıl ve vücut sağlığı yerinde canlı olan tüm insanlar için hiçte zor ve yapılmayacak iş ve hizmet değil.

Prof. Hasan Onat beyin doğru ve düzgün bütün insanlar için yapılacak işin zerre kadar zorluğu olmadığını ve bulunmadığını dile getirdiği kısa ve öz makalesini paylaşarak düzgün yaşayıp ebediyete huzur ve güven içerisinde göç etmek isteyen bütün insanlarımıza karınca,kararınca katkımız olsun istedik.

Prof. Hasan Onat bey ”Yeni bir şey öğrendiğinizde mutlu olabiliyorsanız; "yanlış"a, kim söylerse söylesin, nerede olursa olsun "yanlış" diyebiliyorsanız; çelişkileri görmezden gelmiyorsanız; özeleştiri yapabiliyorsanız şükredecek çok şeyiniz var demektir diyor,saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş