CEREN’İN CİNAYETİNDE BEN Mİ SUÇLUYUM?


Bu makale 2019-12-09 10:04:30 eklenmiş ve 1993 kez görüntülenmiştir.
Atilla Şimşek

Bu il’in Valisi var, Emniyet müdürü var, Jandarma komutanı var, Belediye başkanları var, Adaletin yetkilileri var amma sokaklarda asayiş yok ki istenmeyen olayları basın olarak gündeme getiriyor, üzerimize düşeni eksiksiz yapıyoruz.

Açıkça gündeme getiriyorum, akşam saat 17.30 da hava zifiri karanlığa bürünüyor.  Sokak lambaları  saat 17.30’a kadar yanmıyor. Mahallenin sokaklarında görüş (0). Yukarıda bahsettiğim kurumların başındaki yöneticilerimiz neden bizzat tespit etmezler veya basının uyarılarını dikkate almazlar. Nedeni açık, (bazı kişileri tenzih ederim) yanlarında işin ehli basın danışmanları yok. Bazen de göreve getirdikleri kişinin becerisine bakmadan (çok sevdiği için) görev verilenler var, hem de uçuk maaşlarla alakasız kişiyi yönetim kuruluna alarak.  Ordu karanlık bir şehir,  bu gerçeği kabul edin artık.

Ceren’in katili sosyal medyada görüntü olarak yayınlanır yayınlanmaz duyarlı ve uyanık bir esnaf kardeşimizin dikkatini çekiyor, zanlıyı takip ederken bir taraftan da emniyet güçlerini haberdar ediyor ve zanlı yakalanıyor. Zanlı yakalama anında bir polis kardeşimizi de yaralıyor.

AA. muhabiri emniyete çağrılıyor gazetecilerin paylaşımlarının kaldırılması isteniyor. Yoksa hakkımızda dava açılacak uyarısını alıyoruz. Muz Cumhuriyetinde mi yaşıyoruz? Ne oldu sonuçta sosyal medya sayesinde cani yakalanabildi. Gerçek bu.

Eğer bir suçlu cinayet, yaralama, gasp, tecavüz, aklı sakat, saldırgan, kundakçı, kadına şiddet uygulayanlar gibi suçluların kesinlikle yarı açık ceza evlerine geçmeleri, izinli olarak dahi dışarı  çıkması olmamalı.  Üstelikte bu şahıslar verilen izni istismar etmiş iseler. Kanunlar yetersiz. Duymuşunuzdur polis yakalıyor zanlı mahkeme tarafından serbest bırakıyor,  bütün mesele bu.

Bu cinayet gösterdi ki sosyal medyada bazı paylaşım yapanlar kızımıza iftiralar atarak cinayet adeta onaylıyorlar. Bunlar kadını insan olarak görmeyen bir zihniyetin fertleri. Aslında potansiyel  bir suçlu adayı olduklarını kendileri itiraf ediyor paylaşımları ile. İlgili asayiş birimleri bu dinci, kara kafalı, içinde kadına karşı sevgi duymayan gericileri mercek altına alıp fişlemeliler ki ellerinde veri olsun.

Hatırlıyorum Valimiz  Seddar Yavuz’un bir beyanatını  “ Ordu da gecenin geç saatlerinde bir bayan vatandaşımız  tek başına sahilde gezebilir” demişti. Şimdi ne  oldu da asayişimiz düzgün değil.

 Geceleri sokaklarımızda şekilsiz,  korkunç bakışlı biri  yanınıza gelip para isteyen tipler beliriyor bir anda, etrafınızda kimse yok, çekinip para vermek zorunda kalıyorsunuz. Bunlar dilenci değil anında sizi şişleyebilecek tipler. 

Polis ve Bekçi kardeşlerimizi sokak ve caddelerde sıkça göremediğimizi de buradan itiraf edeyim. Polis ve Bekçi vatandaşın sığınabileceği ilk kişidir. Vatandaşın güvencesidir. Zanlı yakalandıktan ve görüntüleri yayınlandıktan sonra bazı vatandaşlar gezinirken görmüşlerde polis görmemiş.

Ceren bir ihmalin sonunda aramızdan ayrıldı. Acı olan şudur, cinayet birkaç gün daha konuşulur gündemden düşer. Tedbirler sıkılaştırılmazsa, psikopatlar içimizde dolaştıkça daha çok üzülürüz. 

Kalın sağlıcakla.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş