İNSANA SAYGI...!


Bu makale 2019-11-22 16:45:54 eklenmiş ve 1725 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

Yazmadan geçemiyeceğim.

Geçtiğimiz günlerde aracımızın periyodik muayenesi dolayısıyla  TÜVTÜRK Ordu Merkez Muayene istasyonunda bulunduk. 

Gerçekten güvenli sürüş için trafikteki tüm motorlu taşıtların bu muayeneye ihtiyacı var.

Muayene sonrası testlerden geçen araç güvenle trafiğe çıkabilir, teknik donanım yönüyle can güvenliği için sorun olmakta minumum seviyeye inmiş olur.

Dolayısıyla bir kısım sürücülerin  şikayet ettiği "ayrıntılara  iniyorlar, gereksiz kontrollerde bulunuyorlar"  tezleri doğru değil. Trafiğe çıkan araç yalnızca içinde bulunanların can güvenliğini tehdit etmiyor. Yayaları, seyir halindeki diğer araçları ve tüm nesneleri tehdit ediyor.

Her yönüyle araçların teknik donanımı tam ve eksiksiz olmalı.

*

Yazmak istediğim konuya gelince; malesef araçlara gösterilen muayene titizliği ve ayrıntılı bakım  hizmeti  araç sahiplerine ve sürücülerine gösterilmiyor.

Demem o ki TÜVTÜRK  Ordu Merkez İstasyonundaki insana saygı ve hizmet geçen yıllara göre ilerlemek yerine geri gitmiş gibi...

*

Mesela, 3 saat gibi bir süre içerisinde gözlemlediğim kadarıyla hizmette geri gidişleri şöyle sıralayabiliriz.

*

* Malumunuz son günlerde havalar güneşli ve pastırma  yaz sıcaklarıyla geçti. İstasyonda araçların park ettiği ve sürücülerinin bulunduğu saha oldukça tozluydu. Her aracın düşük süratlede olsa haraketi halinde havaya toz kalkıyor, sahadaki insanlar tozu tenefüs etmek durumunda kalıyor.

* Tersi bir hava koşulu yaşansaydı da yağmurlu olsaydı  bu sefer saha üzerindeki tozlar muhtemelen çamur olarak insanlara geri dönecekti. 

* Yerlerde sigara izmaritleri, çöpler bulunurken, çevre, toprak ve çim zeminler oldukça bakımsız.

* Sürücülerin araçlarının muayene sırasını beklerken oturup dinlenebileceği, çay, kahve içebileceği, bir yer yok. (İlk açıldığı yıllarda vardı)Saha içerisinde kafeterya veya büfe gibi kapalı alanı bulunan bir yer olmalıydı.

*Araç muayeneye başvuru şeklinde ve sıra bekleme normal. Herhangi bir sıkıntı yok. Takip sistemi elektronik tabela ekranlarından  izlenebiliniyor.

Ancak aynı düzen ve sıra numarası araçların muayeneye alınmalarında malesef uygulanmıyor. Araçlar görevlilerin sesli çağrısıyla  bakım kanalına alınıyor.

Bu durumda ister istemez sürücülerin sıralarının kaymalarına veya araya hatırlı kişilerin araçlarına öncelik verileceği endişesine veya  düşünülmesine sevk ediyor.

Doğrusu sürücünün sıra numarasının ilk başvurusundan itibaren iç ve dış ekranlarda takip edilir durumda uygulanmasıdır.

Tüm bu ve benzer eksikler gösteriyor ki Ordu Merkezde bulunan TÜVTÜRK  Muayene İstasyonu'nun da muayeneye ve denetlenmeye ihtiyacı var.

Yoksa araçlara gösterilen hassasiyet ve titizlik onların sahipleri konumundaki sürücülere ve insanlara gösterilmemesi hoş bir durum değil.

Almanya merkezli yabancı şirketin  işletildiği ifade edilen bu kurum Almanya'daki istasyonlar standardında hizmet sunumu yapar halde olması arzumuz ve beklentimizdir. 

Kalite hizmeti sunulan bir yerde hizmet merkezinde insan olmalı ve çıta daima yüksekte tutulmalı...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş