sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

ASLANLI YOL


Bu makale 2019-11-14 16:16:01 eklenmiş ve 717 kez görüntülenmiştir.
Emre Yücel

Anıtkabir’e gidenler bilirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ün naşına gitmek için uzun bir yoldan yürümek gerekir. 24 Oğuz boyunu simgeleyen sağlı sollu 24 aslanın arasından yürümek belli ki korkusuz olmayı simgeler. 5 cm. aralıklarla çapraz döşenmiş taşların üzerinden yürümek için ise her an önünüze bakmanız gerekir, aksi halde takılıp düşebilirsiniz. O yolda yürürken herkes farklı hissiyatlara sahip olup farklı çıkarımlar yapabilir. Benim çıkarımım korkmadan hedefe yürümenin ve her an önüne bakmak gerekliliğinin uygulamalı göstergesidir. Tam bağımsız olabilmek için zaten bu iki iradeyle yola çıkmak gerekir, aksi düşünülemez.

‘Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir.’ sözündeki fikrin ölümsüz olduğu bir gerçektir. ‘Hürriyet ve istiklal benim karakterimdir.’ diyen, ömrü boyunca mücadelesi ve icraatlarıyla bunu kanıtlayan ölümsüz fikrin yolunun da kolay olacağı zaten düşünülemez.

10 Kasımdaki saygı duruşumuz matem değildir, anma programı diye nitelendirilerek organize edilen basit bir gün hiç değildir. Kabir ziyareti veya mabet mantığına göre günah çıkarma, arınma ve dilekte bulunma zamanı ve mekanı da değildir.10 Kasımda yaşanan bahtiyarlık mertebesine ulaşmış bir ölümlünün ölümsüz fikirlerini benimsemek, kendine örnek ve ilke edinmektir. 10 Kasım bir ölümden binlerce ölümsüzlüğün çıktığı gündür, ölüm yıldönümü değil, ölümsüzlük yıldönümüdür.

Ölümsüz olabilmek için savaş kazanmak yetmez. Tarih, adını bilmediğimiz hatırlamadığımız komutanlarla doludur. Bir milleti esaretten kurtarmak, aynı çatı altında yaşayabilecek ortamı sağlamak ve bu durumu sağlam temeller üzerine inşa etmek için bir devlet kurmakta yetmez. Ölümsüzlük ancak gelecek nesillere ışık tutacak fikir yapısını oluşturabilecek öngörüyü sunulabilmekten ve bu fikirlerin gelecekteki geniş kitlelere ulaşılabilirliğinin sağlanabilmesinden geçer. Gazi Mustafa Kemal Paşa ‘ya Atatürk ünvanı bundan dolayı kendisine hak görülmüştür. Atatürk demek, Türk’ün atası demektir. Metehan‘ın ışığı öyle güçlüdür ki yaşarken taşıyabilirsen öldüğünde de seni parlatır.

Bu ışık, ‘Bir gün elbet öleceğim, milletim beni nereye isterse defnedebilir. Ancak ben mezarımın karşısında her daim dalgalanan şanlı Türk bayrağı görmek isterim.’ vasiyetini ilelebet taşıyabilecek iradedir.

Bu ışık, ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.’ diyebilen iradedir.

Bu ışıkla aslanlı yolda yürümek; boraca yüce dağları aşmak, varılmadan ölünen uzak yerlere koşmak gibidir.

Er kişi eyle kendin er Kemal’e

Aslan ol İttihat ol bak önüne,

Haykırarak yürü ilanihaye

Türk deyu deyu…

Sevgi ve saygı ile…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop