Bugünün Güçlüsü,Yarın Mazlum Olabilmekte…


Bu makale 2019-10-17 13:52:47 eklenmiş ve 498 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Bir nefesten ibaret olan akıl sahibi insan;ülkede Ünye de ve hatta bütün dünyada dün bugün ve halen daha olduğu gibi “ne oldum değil,ne olacağım ”diyerek yaşamalı.Çünkü her şey insan için olduğuna göre her olumlu ve olumsuzlukta insanın beklenmedik anda yerde ve zamanda başına gelir.Yani bugünün güçlüsü,yarın mazlum olabilmekte saygıdeğer insanlar ve okurlar...

Ülke Ünye ve hatta dünya bunların acı örnekleriyle doludur.Herkes hepimiz gördük yaşadık çoğuna şahit olduk.Para, şan şöhret beklenmedik anda ve zamanda nasıl birden bire el değiştiriyor.Bir anda zengin olanın,parayla güç sahibi olanın, bir anda yerle yeksan olduğunu bilenler biliyor,bilenler bilmeyenlere söylesinler ki doğru düzgün huzurlu ve güvenli hayat boş hayallerle değil,acı ama gerçeklerle yaşanır ve yaşanmalıdır sözüne uygun yaşasın bütün insanlar okuyup öğrenerek tabi.

Kısacası huzuru, mutluğu topluca ülke ve millet olarak yakalamanın ve tadına vararak hayatı doyasıya, korkusuz ve kuşkusuz huzur ve güven içerisinde yaşamanın ilk ve tek yolu okuyup öğrenerek kendi hayati kararınızı başkalarının salyalı ağzına bakarak değil de kendi hür iradenizle vermenizden geçmektedir.

Siz,siz olun hayata dair beklentiniz olan insanlar içinde gücünü nasıl elde ettiğini bildiğiniz yada bilmediğiniz bencil insanların değil,doğrunun doğruluğun yanında yer alan iyi ve güzel ahlaklı örnek insanların yanında yer alın ki, hem siz ve aileniz,hem de ülkeniz ve insanlarınızla insan dostu canlılar ilelebet kazansın.

Aksi halde dün,bugün ve halen daha olduğu gibi insanları, tabi okumamış öğrenmemiş,başkalarının salyalı ağızlarına bakarak yaşadıklarını sanan hazırcı bedavacı yattığı yerden geçinmeyi adet haline getirmiş insanların uyutulmasına uyuşturularak oylarını almak için aklın ve mantığın izlediğinde,gördüğünde ve duyduğunda kabul etmekte zorlandığı abuk sabuk deli saçması mealinde yayın yapan aptal kutusu televizyonlara bakmaya devam ettikçe battıkça daha çok batmaya devam ederiz topyekun ülke ve millet olarak günümüzde olduğu gibi.

Doğruluğun ve doğru yaşam sürmek için azami gayreti sarf eden bütün doğru insanların şu iki günlük fani dünyadan ilk ve tek beklentileri,tek amaçları,gücü nasıl elde ettiklerini kendileri dahi bilmeyen günümüzdeki yanlış zihniyetliler gibi sadece kendi şahsi çıkarlarını düşünmek değil,ülkenin ve insanlar ile insan dostu tüm canlıların ortak ve adil çıkarını düşünerek yaşayan insanlar ve insan dostu bütün canlıların misafir olarak bulunduğu şu iki günlük fani dünyada parasız,pulsuz,aç açık ama, can derdi, can korkusu ve kuşkusu duymadan rahat,huzur ve güven içerisinde gül gibi yaşayıp ömür tüketmektir.

Tabi bu insani güzelliğin,doğruluğun düzgünlüğün ülkede,Ünye de ve dünyada hayata geçmesi ve geçirilmesi, günümüzde olduğu gibi sadece kendinin ve bir avuç yandaşının şahsi çıkarı için gelecek seçimi düşünen bencillerle değil de,fani dünyada yaşayan ve yaşamak mecburiyetinde olan insanlar ve insan dostu tüm canlıların huzur ve güven içerisinde yaşamaları için gelecek nesli düşünen doğru iyi ve güzel ahlaklı örnek insanlar yaşamak için okuyup öğrenecek ve kendimizi geliştirip değiştireceğiz..Bundan başkada topyekun ülke Ünye ve millet olarak huzura ve sükuna erme şansımız yok şu hereksin hepimizin misafir olarak yer aldığı iki günlük fani dünyada..

Fani dünyanın olmazsa olmaz en mükemmel canlısı olan saygıdeğer insanlar ve okurlar tekrar,tekrar söylüyoruz ve diyoruz ki dün bugün ve halen daha olduğu gibi kendinden başkasını düşünmeyen,kendinden başkasına huzur ve güven içerisinde insanca yaşam hakkı tanımayan gücün ve güçlünün yanında yer alarak hem kendinize ve ailenize,hem de ülkenize ve insanlarınızla insan dostu canlılara zarar vermeyin…

Bakın milli gazete yazarı Remzi Çayır “Gücün yanında mı, Hakkın yanında mı? Başlığı altında kaleme aldığı makalesinde size, bize hepimiz ne demiş birlikte göz atalım.

GÜÇ, demek hak demek değildir. Güçlü, her zaman doğruyu ifade etmez. Güç, iktidarı, azameti, doğru yanlış kuvveti içerirken, hak, adaleti, doğruluğu, mazlumiyeti, hakikati içinde barındırır.

Hak, hukuktur, adalettir, insaniyettir, merhamettir, vicdani yettir.

Güç, kıblesi belli olmaksızın… Emeli ortak olmayan, sadece maddiyata dayanan… Haklılığını, bulunduğu konumdan alan… Varlığını adalete, hakça tartıya dayatmayan anlayış…

Birisi bohemliği, diğeri hakikati ve berraklığı, duruluğu temsil eder.

Günümüzdeki hak ve güç dengeleri ne yazık ki, halk nazarında uçucu resimler ihtiva ediyor.

Bugün güçlü olan… Bugün muktedir olan, beşer anlamda, şişirilmiş, azmanlaşmış insanlar, yaklaşımlar, bir müddet sonra içi boşaltılan… Yahut kavram olarak yer değiştiren hallere bürünebilmektedir.

Hâsılı, bugünün güçlüsü, yarın mazlum olabilmekte… Mazlum olan ise yarın iktidar olabilmekte diyor,saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş