Erkut Kösecioğlu’da Meclis Üyeliği Yaptı


Bu makale 2019-09-22 13:52:38 eklenmiş ve 114 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Merhum Hasan Celal Güzel” Benim anladığım manada siyasete 'Zengin girilir, fakir çıkılır”dediği gibi siyasete ülke genelinde olduğu gibi ve Ünye dede sadece kendine çalışan ve halen daha çalışmaya devam eden ahlaksız siyasetçiler ve tiacertçiler gibi çalmadan, çırpmadan, devletin kör kuruşuna tenezzül etmeden tertemiz girdiği siyasetten tertemiz çıkarak ticaretine kaldığı yerden tertemiz devam eden Ünyeli Gübre bayii Erkut Kösecioğlu’da 1995–1999 yılları narsında Anavatan Partisi döneminde beş yıl süre ile Ünye belediye meclis üyeliği yaptı, uzun süre Ünye belediye başkanlığına vekâlet etti.

Merhum Hasan Celal Güzel iyi örneğinde olduğu gibi Ünye belediyesi  eski meclis Üyesi Erkut kösecioğlu’nunda iktidar partisinin Ünyeli bazı belediye meclis üyeleri,iktidar partisinin ilçe başkanları,belediye başkanları gibi hastaneleri postaneleri,inşaat sektörleri,fabrikaları yatları katları birbiri ardına sıralanmış yaya kaldırımları ve kamuya ait yolları işgal eden ticarethaneleri,iş yerleri yok..İşte insanlıkta,siyasette ve ticarette iyi örnekler bu insanlarımız.

Yüce Allah ülkede ve Ünye de dünden daha çok bugün ihtiyacımız olan iyi ve güzel ahlaklı örnek insanlarımızın, örnek devlet ve millet adamlarımızı, örnek siyaset ve ticaret adamlarımızın sayısını artırsın.

Ünye belediye meclis üyeliği görevine seçilerek beş yıl süreyle meclis üyeliği yanında Uzun süre Ünye belediye başkanlığı görevini başarıyla ifa edip kanuni hak olan huzur hakkına beş yıl boyunca el sürmeden eğitimin önemine inananlardan biri olarak öğrenci okutan ve okutmayı sürdüren günümüz gübre bayiliği ticareti yaparak rızkını helal kazanmaya devam eden iyi ve güzel ahlaklı örnek insan ve örnek siyaset ve ticaret adamı Erkut Kösecioğlu beyefendinin şahsında alnı akbaşı dik yaşamayı sürdüren ailesi ve mali müşavirliğe devam eden evladını kutlar, kaza sonucu genç yaşta ebediyete göç eden sevgili oğluna yüce Allah’tan rahmet dileriz.

Hasan Celal Güzel ”Efendim, artık 68 yaşında, su katılmamış bir avanak, hakikî bir budala ve gayrikabil-i ıslah bir 'enayi' olduğumu itiraf ediyorum. Bana küçük yaşımdan itibaren 'beytülmal’in mukaddesliğini öğretmişlerdi. Hiç kimse 'Devlet malı deniz, yemeyen domuz' dememişti.

Bütün ömrüm tâbir-i âmiyanesiyle 'eşsek gibi' çalışmakla geçti. Çalışma hayatımda tek gün dahi izin kullanmadım. Bir gece bile doyasıya uyuyamadım. Kimileri bana 'uykusuz müsteşar' adını takıp uçup kaçtığımı söylerdi ama 'Ne akılsız adam yahu!' şeklindeki fısıltılar, her gün yüzlerce telefon konuşmasıyla çınlayan kulaklarıma kadar gelirdi.

İyi ve güzel ahlaklı örnek devlet ve millet adamı merhum Hasan Celal Güzel’in Benim anladığım manada siyasete 'Zengin girilir, fakir çıkılır'. Biz enayiler, devlet hizmetini ve siyaseti böyle anlıyoruz. Siyasî hayatımda önüme çıkan yüzlerce fırsatı teperek mal mülk edinmedim. Bilakis, ANAP'taki Genel Başkanlık mücadelesinde, Bond çantalarda getirilen paraları reddederek, eşimin SSK kredisiyle aldığı Oran'daki daireyi; YDP'nin kuruluşunda da babamdan kalan Malatya'daki ev ile dedemden kalan Gaziantep'teki evin bana düşen hisselerini harcadım.

Bu arada, eşimin uzmanlığıyla ve alın teriyle hak ettiği 'Vakıflar Genel Müdürü' olarak tayin kararnamesini, nasıl engellediğimi de unutmayayım.

Sadece bununla kalsa neyse... ANAP döneminde, şiddetle muhalefetime rağmen çıkarılan 'kıyak emekliliği' reddedip tek maaşa devam ettim. Bu haksız uygulama hâlen devam ediyor. Başbakanlık Müsteşarıyken, milletvekili maaşlarının buna göre ayarlanmasını gerekçe göstererek kendim için sözleşme yapmadım ve üç yıl müddetle emrimdeki daire başkanlarından bile daha az maaş aldım. 

Ülke genelinde olduğu gibi Ünye de Ünye belediye meclis üyeliği yanında belirli bir süre Ünye belediye başkanlığına vekâlet etmiş olan Mali müşavir Erkut Kösecioğlu’da rahmetli bakan Hasan Celal Güzel,Refaiddin Şahin,Adnan Kahveci,belediye başkanlığı yapmış Mithat Kısacıkoğlu  gibi doğmamış kızıl yetimin hakkı olan devletin bir kuruşuna tenezzül etmeyip  katıldığı meclis oturumlarında kanunun meclis üyelerine tanıdığı  yasal ücrete beş yıllık hizmet ve görev süresi boyunca el sürmeden okuttuğu öğrencilere vermişken,günümüzde halen daha görevde olup serbest iş yaparak insanların gözünün içine baka,baka haram yediği ve halen daha haram yemeye devam ettiği,destek aldığı yetkililere haram yedirmeyi bilen tabii, partinin kaymak tabakasına mensup bazı belediye meclis üyesi sözüm ona haram para kazanmaya devam eden dünün sıradan vatandaşları,sıradan devlet memurları,sıradan esnafları günümüzde  malına mal,parasına haram para katmaya devam ediyorlar ülkede olduğu gibi ne yazık ki Ünye dede..

Meğer ben ne enayiymişim!.

Şimdi 70'ine merdiven dayadım. Hâlâ kirada oturuyorum. Kendime ait tek mülküm kitaplarım... Yani, sizin anlayacağınız, gerçek anlamda 'Dikili ağacım dahi yok'. Hizmet hayatım boyunca, muhatabımın bıyık altından gülerek dinlediği, 'Bu fukara millete ben bu masrafı hiç yaptırır mıyım?' lâfım vardı.

Sevgili okuyucularım, bu yazdıklarımı okuyup da sakın bütün bunlardan pişmanlık duyduğumu sanmayınız. Enayilik öylesine içime işlemiş ki geriye dönmek mümkün olabilse gene aynısını yapardım.

Beni bütün 'enayiliğime' rağmen kimseye muhtaç etmeyen Yüce Allah’ıma hamd ediyoruz diye, diye huzur içerisinde ebedi yolculuğa çıkan örnek devlet ve millet adamı merhum Hasan Celal Güzel, Refaiddin Şahin, Adnan Kahveci, Mithat Kısacıkoğlu ve gibilere yüce Allah’tan rahmet, geride bırakarak aile büyükleri gibi alnı ak, başı dik helal kazanıp, helal tüketerek yaşamlarını huzur ve güven içerisinde sürdüren ailelerine, evlatlarına yüce Allah zeval vermesin, ayaklarına taş değdirmesin kem gözlerden korusun diyerek dua edilmeye devam edilirken, devlet ve millet hizmet görevi sona erdikten sonra rızklarını kazanmaya yapmaya devam ettikleri ticaretlerinden aziz Türk milletine katkıda bulundukları helal vergileriyle içimizde yaşamaya ülke genelinde olduğu gibi Ünye de devam edenlerden Mali müşavir ve gübre ticareti yapan Ünye belediyesi eski meclis üyesi Erkut Kösecioğlu başta olmak üzere aynı minval üzere hayatını sürdüren devlet ve millet hizmetindeki sorumluluk sahibi iyi ve güzel ahlaklı örnek insanlarımız ve aileleri ne mutlu size.

Yüce Allah eğitimin önemine inanarak ve güvenerek yaşayan rahmetliler gibi yüce Allah sağlıklarını daim eylesin diye dua edilen ülkedeki ve Ünye deki iyi örneklerden Erkut Kösecioğlu ve Orhun Güven gibi insanlarının, örnek devlet ve millet adamlarının sayısını artırsın diyor,saygılar sunuyorum..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş