OMBUDSMAN


Bu makale 2019-09-18 13:11:33 eklenmiş ve 1482 kez görüntülenmiştir.
Atilla Şimşek

Ombudsman kelime olarak size ilginç gelebilir. Açılımı Kamu Denetçiliği Kurumu. 

Bu kurum yaklaşık 6 yıldır devletimizin içinde insanımıza hizmet veriyor. Eğer başkanı ve gurubu Ordu’ya gelmemiş olsalar idi benimde haberim olmayacaktı kurumun faaliyetlerinden.

Müracaat ettim, sonucunu aldığım için sizlerinde bir gün ihtiyacınız olur diye makalemde bilgi edinmeniz için yazdım.

Temmuz ayında kurumun ziyareti nedeni ile yerel Tv. de akşam haberlerinde Kamu Baş Denetçisi Şeref Malkoç ile yapılan söyleşiyi dinleyince toplantıya katılmalıyım dedim ve katıldım.

Değerli dostlar eğer kamu idarelerinin herhangi bir konunuzda neticeye ulaşamıyorsanız, sonuç alamıyorsanız, derdime bir çare diyorsanız, çaresiz kaldı iseniz işte bu kuruma e-devletiniz le internet üzerinden müracaatınızı yapacak 6 ay içinde mutlaka cevabınızı alacaksınız. Beş kuruş masraf etmiyorsunuz. Avukat dahil her türlü çalışma sizin için yapılıyor.

Bir örnek vereyim, benim 1995 model Amerikan yapımı bir arabam vardı bu arabam üzerinde değişiklik yapmak istedim başarılı olamadım. Sonuçta araba pert oldu, yani kısaca hurda oldu. Hükümetin yeni çıkardığı kanun çerçevesinde hurdaya vermek istedim fakat üzerinde SGK’nın haczi olduğu için bunun kalkması istendi. 2 senedir uğraştım bir türlü kalkmadı.  Bende varlığını yeni öğrendiğim Ombudsman’a derdimi anlattığım bir yazıyı internet üzerinden gönderdim. 1.5 ay sonunda adresime yazılı olarak Ankara Maliye Bakanlığından ve Sosyal Güvenlik Kurumundan bilgi yazısı aldım. Her ikisi de araca hurda olarak teslim edeceğim yerleri belirterek  31.12.2019 tarihine kadar teslim etmemi bildirdiler. Kurtuluyorum anlayacağınız. Aracın maliyeye olan 15 bin tl. ye kadarki borçları da bu arada silinecek.

Verdiğim bu örnek dilerim ki sizlerinde herhangi bir konunuza ışık tutar. Öğrendiğim kadarı ile kuruma olan müracaatlar Ordu dan çok az sayıda imiş. Bu imkan bir nimet sayılır. Ulaşmak e-devlet üzerinden çok kolay, işte derdinize derman 6 senedir bir kurum varmışta haberimiz olmamış. Artık haberiniz var. Çekinmeden yazabilirsiniz mutlaka müspet veya menfi cevabınızı alırsınız.

E-POSTA : iletişim@ombfutdsman.gov.tr

KEP        : kamudenetciliğikurumu@hs01.tr

Kalın sağlıcakla

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş