Ülkede ve Ünye de Doymayanları Allah Biliyor…


Bu makale 2019-09-16 13:13:42 eklenmiş ve 489 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Değerli partili çalışma arkadaşlarım, değerli Ünyeli hemşerilerim.

İçinizden bir kişi olarak Ünye’mizin sorunlarını, problemlerini ve çözüm yollarını yakından inceliyorum.

Belediyeciliği ve dolayısıyla belediye hizmetlerinin ne olduğunu beş yıla yaklaşan meclis üyeliğimden ve Ünye’de ticaret yapmamdan biliyorum.

Ünye’mizin çözülmeyecek sorunu olmadığını sorunun iyi yönetilmemekten kaynaklandığının idraki içindeyim. Ünye’mizde yaşayan dürüst, çalışkan ve idealleri uğruna azmini ortaya koyan bir kişi olarak belediye başkanlığı adaylığı için desteklerinizi bekliyor, saygılar sunuyorum.

Kim olduğum nerede ne zaman dünyaya geldiğim ilkokulu ortaokulu liseyi ve üniversiteyi ne zaman bitirdiğim ve serbest ticaret hayatına nerede ne işle başlayıp devam ettiğim konusunun yer aldığı biyografim dâhil Ünye’nin sorunları ve çözüm için düşüncelerimin bir kısmını sizlere toplamda beş sayfadan ibaret bir broşürde ifade etmek istiyorum.

Şehir Planlaması ve İmar işleri;

17 Km. Sahil şeridi bulunan Ünye’mizde çevre ve şehirleşme kirliliği yaşanmaktadır. Parselasyon ve arsa düzenlemelerinde yolları,,yeşil alan,otopark gerektiği şekilde bırakılmamıştır,şehrimizde hava kirliliği yaşanmaktadır.Yapılaşma denize paralel yapıldığı için şehir nefes alamamaktadır.

Şehircilik anlayışı denize dik yolların yapımı ile otopark, yeşil alanı olan arsa tahsisleri ile giderilecektir. Şehirleşme altyapı sıkıntısı olmayan ve alt yapı çalışmaları, daha ekonomik olan tepelere doğru yapılıp evlerin daha iyi güneş görmeleri sağlanıp Rutubeti önlemektir.

Toplu Konut özentisi arttırılıp, konut arsa tahsisi hızlandırılacaktır.

Belediyemiz imar müdürlüğü bünyesinde 18 imar uygulaması yapılıp arsa üretilecektir demişti..

Bu partili ve partilisi, tabii partililerin hepsi değil, geri dönüşü bağışlananın çok, çok üstünde yüksek olacak şekilde yapılan bilinçli harcama ile partinin kaymak tabakalısı olmak kaydı şartıyla Ünye belediye başkan adayı olmak için hazırlayıp dağıttığı ve başkan olamasa da bazı başkanlar kadar seçilerek yetkili olup bu adaylık el broşürünü yazıp dağıtmasının üzerinden biz diyelim 8-10 yıl,siz deyin 14 yıl geçti,.. Ünye belediye başkanlığı yapanlardan ziyade ne oluyorsa nasıl oluyorsa parti ilçe başkanlığı yapanların hepsi halkın anlayacağı dilden ifade etmek gerekirse nerede nasıl işe başladıklarıyla bugün nereye nasıl geldikleri olaya biraz ilgi ve alaka duyan Ünyeliler tarafından bilinmektedir.

Ama bir farkla bilinmektedir. Bu belediye başkan adayı olamayıp da alanında uzman olduğu işine farklı alanda devam edenler dâhil hak etmeden parasına para katan, malına mülküne mülk katanların ortak özelliği caminin en ön safını kimseye bırakmamaları yanında yüzlerinin hiç gülmeyişidir… Kendilerini bilen onlar gülüyormuş gibi yaparlar ama gülemez sadece somurtur ve sırıtırlar. Çünkü iştahla içinden gelerek gülmek ve çevrende olanları da aynı güzellikte güldürebilmek ayrıcalıktır, o da her kula nasip olmaz.

Bugünkü yazımızda sadece belediye başkan adayı olamayıp başka görevlere seçildikleri halde iştigal alanlarıyla ilgili olarak ülkenin,Ünye’nin orasına,burasına,deresine,tepesine dağına,ovasına yaptıklarıyla köşe dönenleri ve dönmeye devam edenleri kaleme aldığımız yazımızdan sadece kendini düşünen geçmişin parti başkanları algılanmasın. Ünyeli oldukları gibi Ünyeliyim diyen milletvekili ve bakanlarında olduğu unutulmasın. Onlar ve mensubu olduğu aileleriyle bazı duyarlı kullar kendilerini biliyor. Ama en özeli ve önemlisi herkesin bütün canlıların ve dünyanın yaratıcısı yüce Allah hepsini biliyor..

Ülke genelinde olduğu gibi Ünye de Belediyeciliği ve dolayısıyla belediye hizmetlerinin ne olduğunu beş yıla yaklaşan meclis üyeliğimden ve Ünye’de ticaret yapmamdan biliyorum diyen parti başkanları ve belediye başkan adayları hakikaten neyin ne olduğunu ne yapılırsa nasıl yapılırsa sadece kendilerinin ve kendileri gibilerin nasıl hak etmeden yattıkları yerden köşe döneceğini yaptıkları icraatlarıyla sadece Ünye ye Ünyeliye değil, ülkeye ve hatta bütün dünyaya ve insanlarına da öğrettiler ne yazık ki…

Ne diyelim, nasıl diyelim, hak etmeden tüyü bitmemiş kızıl yetimin hakkı olan devletin paralarını yiyenlerin er ya da geç halkın nezdinde olmasa dahi inancımız gereği yüce Allah indinde hesap vereceği kaçınılmaz bir gerçektir diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş