Cehaletin Düşmanı Eğitimdir


Bu makale 2019-09-03 12:33:29 eklenmiş ve 542 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Dünyanın sahibi yüce Allah’ın tüm insanlığın rehberi olarak indirdiği kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim’in ilk emri oku diye başlamıyor mu? Eeee, öyleyse neden bizzat kendimiz okuyup öğrenmek yerine halen daha kendinden başkasını düşünmeyen insan ve insanlık düşmanlarının salyalı ağızlarına bakarak bilmeden kendi kendimize, ülkemize ve hatta bütün insanlarımızla insan dostu tüm canlılara dünyayı ve hayatı zehir ediyoruz.

Yüce Allah’ın yarattığı ölümlü fani kullardan her fırsata ve hatta savaş meydanlarında dahi okuyup öğrenerek insanlığın huzurlu ve güvenli geleceği adına yoğun mücadele veren ve “İnsanlığın düşmanı cehalet; cehaletin düşmanı eğitimdir” diyen cennet vatan ülkemiz Türkiye cumhuriyet’i devletimizin kurucusu, dünya lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Atatürk gibi düşünerek yaşayan sorumluluk sahibi bütün insanların tek derdi, iki günlük ölümlü fani dünyada belli bir süreliğine misafir olan insanlar ve insan dostu bütün canlıların huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürmelerine katkı sağlamaktır.

Sorumluluk duygusuyla yaşayan saygıdeğer insanlar ve okurlar, bugün sizlerle emekli savcı hak, hukuk ve adalet adamı Av. Metin Kazanın 01 Eylül 2019 günü, kendi aralarında barışmış Batı ülkeleri, "İnananlar ancak kardeştir" denilen topraklarda, "cehaleti" bölücü unsur olarak kullanarak, "vesayet savaşı" yürütüyorlar başlığı altında kaleme aldığı özel ve önemli makalesini gördüğümüzde, okuduğumuzda önemli bulduğumuz gibi sizlerinde bizler gibi bizzat kendiniz görüp anlayarak okuduğunuzda önemli bulacağınız düşünerek insanları din simsarlarının, din istismarcılarının salyalı ağzına bakarak dün bugün ve halen daha olduğu gibi hem hayatı, hem de kutsal dinimizi anlamadan dinlemeden yaşamaya tam da onların insan ve insanlık düşmanı içteki ve dıştaki şer güçlerin istediği gibi cahil kalarak değil, bizzat kendiniz ve kendimiz okuyup, öğrenerek, gerçekleri görüp hayatı anlayıp yaşamanıza karınca kararınca katkımız olsun istediğimiz için paylaşalım istedik.

Kendi aralarında barışmış Batı ülkeleri, "İnananlar ancak kardeştir" denilen topraklarda, "cehaleti" bölücü unsur olarak kullanarak, "vesayet savaşı" yürütüyorlar...

Bizlere de sembolik olarak, "1 Eylül Dünya Barış Günü" nü kutlamak (!) kalıyor...

Ve anlıyoruz ki İslâm ülkelerinde birbirlerine karşı 'Düşman odur! Savaş onla!" denilenler, gerçekte düşman değiller...

"Düşmanlık duygusu" verilerek, birbirleriyle savaştırılanlar, "cehaletin" esiridirler...

Tarih, binlerce yıldan beri savaşmış yüzlerce toplumun, sonra "barışması" karşısında, ölenlerin "neden ve niçin ölmek (!) zorunda kaldığını" bize anlatacak mıdır?

Öyleyse esas düşman kimdir?

Meşru savunma hakkı dışında düşman, "savaşın" bizzat kendisidir...

Savaş "cehaleti yıkmak" içindir. İlimde ve bilimde yükselmek, cehaleti yıkmaktır.

Ancak cehalet sona erdiğinde, İslam topraklarında savaş bitecek, İslâm olmuş ama iman etmemiş topraklara, barış ve huzur, bu şartla gelecektir diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş