İnsan Dostu Canlılar Kadar da Olamıyoruz…


Bu makale 2019-08-29 18:47:02 eklenmiş ve 464 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Sorumluluk sahibi saygıdeğer insanlar ve okurlar;bugün sizlerle emekli savcı hak hukuk adamı Av.Metin Kazan’ın “Hayvanlar iç güdülerinden kurtulup, sevgi ve şefkatle düşmanına bakmayı öğrendiklerinde, dostluğu geliştiriyorlar”başlığı altında kaleme aldığı ibretli ve iyi olan örnek makalesini paylaşarak insanlıktan payına düşeni almak isteyen insanlarımıza karınca kararınca katkımız olsun istedik.

Akıl izan sahibi insanların büyük çoğunluğunun insanlıkla bağdaşmayan tutum ve davranış sergilediği günümüzde, insan dostu tüm canlıların iç güdülerinden kurtulup, sevgi ve şefkatle düşmanına bakmayı öğrendiklerinde, dostluğu geliştirerek anlayan,anlamak isteyen akıl izan sahibi insanlara inadına  iyi örnek oluyorlar..

Hayvanlar iç güdülerinden kurtulup, sevgi ve şefkatle düşmanına bakmayı öğrendiklerinde, dostluğu geliştiriyorlar...

Insanlar da "içgüdülerini" aştıklarında, birbirine dost olacak..Hayvanların koklaşması gibi "insanlar da birbiriyle konuşabilir" hale gelecek... 

"Sevgisizlik"(kin ve nefret) en büyük engelimiz...

Hayata dair her alanda dün, özelliklede halen daha akıl izan sahibi insanlar olarak üç kuruşluk şahsi çıkarımız uğruna birbirimizin kuyusunu kazmaya devam etmekten ziyade iki günlük ölümlü fani dünyada birbirimize karşı dünden daha çok birlik olmaya bugün ihtiyacımız olan sevgi ve saygı dilini kullanarak hayatımızı zorlaştırmak yerine daha çok kolaylaştırmak için fazla uzağa gitmemize gerek yok insan dostu canlılar alemini İzleyin ve paylaşın, sevginiz neşeniz,neşemiz artsın.

Dili yok ki konuşsun, tavrı ile sevdiriyorlar kendilerini.

Yalancılık yok, düzenbazlık yok, hakir görme yok, dedikodu yok, mahallecilik yok, mahalle baskısı yok...Akıl izan sahibi insalara rağmen  insan dostu büütn canlılar alemi böyle işte diyor,saygılar sunuyorum..

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş