Bu Çirkinlik Hepimizin Eseri….


Bu makale 2019-08-22 13:29:19 eklenmiş ve 493 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Eğitimci yazar ve siyaset adamı Muammer Bilgiç yüce Allah’ın yarattığı tüm insanların ve insan dostu tüm canlıların hayatlarını huzur ve güven içerisinde sürdürmek en tabii haklarıdır inancıyla yaşayan bütün insanlar adına yeşil alanların rant uğruna yok edilerek tüm canlılar dünyayı ve hayatı zindan etmek yerine oksijen deposu yeşilin ve yeşil alanların korunması ve hatta daha çok yeşil alan oluşturulması gerekmektedir diyerek ülkeye, Ünye’ye ve akıl izan sahibi bütün insanlara okuyun, öğrenin yeşilin insan ve canlı hayatı için ne denli büyük önemi olduğunu anlayın ve anlamayanlara anlatın mealinden diyeceğini demiş.

Çünkü acılar paylaşıldıkça azalır, sevgiler paylaşıldıkça çoğalır demiş atalarımız,

Bizde saygıdeğer eğitimcimiz Muammer Bilgiç beyin şahsi çıkarımız için başkalarının salyalı ağızlarına bakarak düşünmeden taşınmadan oylarımızla destek vererek kendi ellerimizle yok ettiğimiz yeşili ve yeşil alanları, sadece kendimizi ve bugünümüzü değil, arkamızdan gelen neslimizi ve cennet vatan ülkemizi ve hatta bizlerle birlikte hayatı paylaşan bütün insan dostu canlıların hayatını kendi huzurlu ve güvenli geleceğimiz gibi düşünerek taşınarak yeniden inşa edelim düşüncesiyle üç be ş kelam de biz edelim dedik.

Sorumluluk duygusuyla yaşayan saygıdeğer insanlar ve okurlar sizler ve insan dostu bütün canlılar ile aynı dünyayı birlikte paylaşan bizlerde her sorumluluk sahibi insanlarımız gibi okuyup öğrenerek, sorup soruşturarak hayatı en az hata ile sürdürmek için özellikle ve öncelikle oksijen deposu yeşili koruyalım ve hata daha çok yeşil alanlar oluşturalım düşüncemizi özetleyen saygıdeğer eğitimci yazar kardeşimiz Muammer Bilgiç beyin birkaç cümle ile özetlediği bütün canların varlık sebebi oksijen deposu yeşile, yeşil alana sadece bu gün ya da bu yaşlarda değil, ileri yaşlarda daha çok ihtiyaç duyacağımız makalesini paylaşarak iki günlük fani hayattan daha çok tat alarak yaşamak isteyen insanlarımızın sayısını artırmaya karınca kararınca katkımız olsun inancıyla paylaşalım istedik.

Burası Ünye. Son kırk yılda bu şehri hep beraber bu hale getirdik. Birkaç mezarlık da olmasa birçok mahallede kişi başına düşen yeşil alan miktarı neredeyse 0 (sıfır) metrekare.

Kapalı spor salonu, hükümet konağı, Fevzi çakmak ilkokulu, Uniport, 15 Temmuz meydanı... Kentli haklarını bilen, topluma ve doğaya değer veren bir akıl olsaydı buralar yeşil alan bırakılırdı.

Denizin doldurulmasına, sahilde yapılaşmaya, bitişik nizam yerleşime ve çok katlı (4+) yapılaşmaya müsaade edilmezdi.

Bu çirkinlik seçilenler ve seçenler olarak hepimizin eseri diyor, saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş