sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

Bir Kahraman ya da Bir Alçak Olabilirler..!


Bu makale 2019-08-16 14:06:59 eklenmiş ve 461 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Siz din istismarcısı paragöz din adamları deveyi hamutuyla götürün, cemaate de “halinize şükredin”, ''Peygamber efendimiz israfı sevmezdi israf haramdır' demeye devam edin….

Okuyup öğrenen cemaat hayır hocam öyle değil, böyle dese de siz halinize şükredin diyorsunuz, demese de diyorsunuz zaten aldığınız emir ya da talimat gereği.

Ülke genelinde olduğu gibi Ünye de sizin gibi cemaate talkın verip salkımın iyisini götürmeye devam eden din taciri,din istismarcısı paragöz sözde din adamları çok var….

Bunu sizlerde gayet iyi biliyorsunuz…!Sonra geçmişten günümüze ve halen daha boşuna demiyorlar kıyamet, din taciri,din istismarcısı sözde paragöz din adamlarından kopacak diye…!!

Örnek vermek gerekirse çoğu işçi ve memur kredi kartı borç batağında evi barkı icralık olmuş iken hiç kimse daha bir din görevlisinin kredi çektiğini ve mağdur olduğunu duymamıştır ne ülkede nede Ünye de.Ünye de toplam 400’zün üzerinde din görevlisi mevcut.Bu kadar din görevlisinin içinde bir ya da iki istisna hariç..

Ülke genelinde ve hatta bütün dünyada insanlara iyi mümin Müslüman olun,Namaz kılmayı asla terk etmeyin Allah’a yaklaşmak için, “halinize şükredin”, ''Peygamber efendimiz israfı sevmezdi israf haramdır' derken meye adam gibi çalışın diyen yok..

Ama lüks yaşamlarıyla dikkatlerden kaçmayan din istismarcılarından Menzil tarikatının şeyhi 2 milyonluk arabayla gezer, Cübbeli Lincoln jiple, kızları Porsche Cayenne araba ile boğazda tur atıp balık yer, Nihat Hatipoğlu otellerine otel zinciri ekler bize gelince ''Halinize şükredin'' - ''Peygamber efendimiz israfı sevmezdi israf haramdır'' diye birde utanmadan, arlanmadan, yüzleri dahi kızarmadan fetva verirler…

Hepimizle iç içe yaşayan bir din görevlisinin kredi kartı borcum var dediğine şahit oldunuz mu?!Denildiği gibi paragöz din tacirlerinin şimdiye dek para derdi olanına rastlanmamıştır ne ülkemizde nede Ünye de Çünkü onlar ve gibiler ter akıtmadan,sıcakta soğukta çalışmadan kazanmaya alıştıkları için hiçbir hal ve durumda cemaate iyi mümin olun,Allah’a iyi kul olun,demekten öteye çok çalışın ve kazanın dediklerine şahit olanınız var mı,hayır yok..!

İşleri güçleri aman ha namazınızı ihmal etmeyin,sürekli namaz kılın Allah’a yaklaşın demekten öteye çalışmayana kazanmayana ekmek yok demezler..

Peki bizde soralım bu din istismarcısı paragöz din adamlarına çalışmadan nasıl kazanıp hem kendimiz hem de sahip olduğumuz ailemiz ve çocuklarımızla nasıl sizin gibi borçsuz ve harçsız geçineceğiz.Sürekli ibadet ederek yattığımız ve sizler gibiler tarafından yatırıldığımız yerden rahat geçinmemiz mümkün mü Allah aşkına..

Evet buna dünyadan acı ama gerçek örnek veren eğitimci yazar Jean Paul Sartre’ye kulak veerlim.

Ezilenler arasında din adamı yoktur. Din adamları ezen sınıf ya da ırkların asalağıdırlar diyor.

Peki Jean Paul Sartre Kimdir? Jean Paul Sartre; dünyaya 1905 tarihinde gözlerini açmıştır. Bu olumsuzluklar içerisinde iyi yetişen Sartre, hep örnek çocuk olarak gösteriliyordu. Fransa’da La Rochelle Lisesi’nde okumasına devam etti.Eğitimini Liseden sonra İsviçre’deki Fribourg Üniversitesi’nde devam ettirdi. Buradan sonra Berlin şehrinde bulunan Fransız Enstitüsü’nde sürdürdü. Eğitimi sonrasında çeşitli liselerde öğretmenlik görevini yaptı.

Yıllar 2. Dünya Savaşı yıllarıydı ve bu dönemde Sartre, Almanlar tarafından hapse atıldı. Hapisten çıkınca Direniş Hareketi’ne katıldı. Direniş Hareketi’nde iken “Sinekler” adlı tiyatro oyununu oynadı. Ardından “Varlık ve Hiçlik” adlı oyun da yazdı. Oyunlarında hep baskı karşıtı mesajlar bulunmaktadır.

1961 olaylarında Sartre en ön saflarda yer alıyordu. Daha sonra kendisine 1964 yılında verilen Nobel Ödülünü geri çevirdi. Böylesine bir ödülün yapıtlarına zarar vereceği düşüncesindeydi. Birçok yerde meydana gelen haksızlıklara karşı hep bir savaşçı gibi karşılarında durdu.

1980 de dünyaya gözlerini açtığı Paris şehrinde hayata gözlerini yumdu.

Jean Paul Sartre’ye göre, edebi nesne “Yalnızca hareket halindeyken var olan bir topaç’tır. Onu ortaya çıkarmak için, adına okumak denen somut bir eyleme ihtiyaç vardır” Ona göre yazmak okurun özgürlüğüne çağrıda bulunmaktı.

Sartre’nin yazmış olduğu en önemli kitaplar arasında Özgürlüğün Yolları, Bulantı, Gizli Oturum, Kirli Eller, Sözcükler, Duvar sayılabilirdi.

Sartre, var oluşçuluğun iyimser bir felsefe olduğunu hep söylemiştir. Çünkü tüm insanlar birbirinin aynıdır ve ancak yaptıkları seçimler ile bir kahraman ya da bir alçak olabilirlerdi. Hiçbir şekilde doğmaz insan, sadece sıfır bir beden olarak doğar. Yani kısacası Sartre’nin savunduğu felsefeye bakarsak; her şey insanın elindedir diyor,saygılar sunuyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop