İnsan Olmayana Doktor da Yok, Hizmet de.!


Bu makale 2019-08-14 11:15:46 eklenmiş ve 499 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Ünye Devlet Hastanesinde doktor yokluğu başta olmak üzere hayata dair yapılması gerekli Ünye organize sanayi bölgesi,Üniversite gibi istihdam kapısı işletmelerin gelmeyişinden getirilmeyişinden şikâyet eden Ünyeli seçmenler;kendiniz yüce Allah’ın yaratış gayesine uygun insan olmadığınız işçin son kırk yıldır ve halen daha yüce parlamentoda bakan ve genel başkan düzeyinde en üst kademede temsil edildiğiniz halde Ünye için elzem olan hizmetleri dün,bugün ve halen daha bütün oyları iktidara vermenize rağmen niçin alamadığınızı önce kendi kendinize soruyor,sonrada aranızda hiç sorguluyor musunuz ..?

Kocaman bir hayır.Çünkü sorgulayarak yaşamadınız.Sorgulayarak yaşamış ve oylarınızı öyle vermiş olsaydınız hastanede doktor yok memlekette hizmet yok demezdiniz..

Peki, sorun ne kusur kimde, seçtiklerinden ziyade sende bende hepimizde. Çünkü siz önce insan olacaksınız. Bunu söylerken yüce Allah’ın yaratılış gayesine uygun insan olmayı insanca yaşamayı başarmışları tenzih ediyoruz. Onlar kendilerini kimden ve nereden ne zaman ne isteneceğini bilerek ve isteyerek yaşıyorlar zaten.

Bizim sözümüz insana benzedikleri halde halen daha insan olamamış insan görünümlülere... İnsanca yaşamayı bilmeyen insan görünümlüler sanıyor ki, biz her seferinde güçlüden yana oy verirsek hizmet kendiliğinden ayağımıza gelir. Gördüğünüz gibi parlamentoda kırk yıldır ve halen daha üst düzeyde temsil edildiğiniz halde gelmedi, halen daha gelmiyor ve bu gidişle gelmeyecek.

Çünkü beş yıldızlı otel kapasitesinde yapılmış olan hastanede doktor yok,memleketimizde de devletin dimdik onurla ve gururla ayakta durmasına işçi istihdam ederek,katkı sağlayacak,gelir getirecek hizmetler yok.…

Olmaz, bu gidişle de daha nice yıllar olmayacak. Çünkü önce seçen sizler seçmeyi bileceksiniz. Seçmeyi bilmek için kendiniz yüce Allah’ın buyruğu doğrultusunda doğru ve düzgün insan olup doğru ve düzgün yaşayacaksınız ki, doğru ve düzgün siyasetçiyi seçesiniz. Doğru ve düzgün insanların doğru ve düzgün siyaseti ve siyasetçiyi seçenlerin ülkeleri ve insanları ne doktor nede hizmet beklemiyor. Çünkü onların tedavi için başvurduğu hastanelerde istemediğin kadar doktor var. Onların yaşadığı ülkelerde hizmette sınır yok.

Siz biz niye hizmet yok, hastanemizde doktor yok diye ağlayıp duruyoruz.

Kendimiz kendi kıymetimizi bilmiyoruz da ondan.Doğru kişi yada kişilere giderek ağlamayı bilmeyene meme,, istemeyi bilmeyene de doktor yok.Dün,bugün ve halen daha olmadı.Böyle giderse olmayacak.Atalarımız zamanın evvelinde dememişler mi "Ağlamayan çocuğa meme,istemeyi bilmeyen insanlara hizmet vermezler" Yani sesini yükseltmeyen kimseye hakkını daha açık bir ifadeyle gerekli olan hizmeti vermezler. Onun için önce insan olmalı ve sesinizi duyurmalı, hakkınızı aramalısınız.

Tabii ülke genelinde olduğu gibi Ünye devlet hastanesinde de doktor yok diye asli görevi hastanede görevli doktorlar ve sağlık çalışanlarıyla hastaneden sağlık hizmeti almak için gelen hastalar ve yakınlarının sağlık hizmeti almalarına imkânlar ölçüsünde katkı sağlayarak mutlu ve huzurlu biçimde evlerine dönmelerine vesile olmak..

Arada birde olsa yaşanan olumsuzlukların giderilmesinden başka zerrece etkileri ve yetkileri olmayan hastane yöneticilerine bağırıp çağırmak yerine, öncelikle seçerek görev ve yetki verdiğiniz siyasi partilerin il ve ilçe yöneticileriyle, meclise gönderdiğiniz milletvekillerine ve Ünyeliyim diyen bakanlara söz edeceksiniz.

Kısacası devletin asıl sahibi siz saygıdeğer seçmenler nerede ne zamanın kime nasıl söz söyleyeceğinizi,nasıl ağlayacağınızı bileceksiniz,bilmiyorsanız bilenlerden öğreneceksiniz diyor,saygılar sunuyorum....!

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş