sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Sana “Cenaze” Derler..!


Bu makale 2019-08-08 13:17:53 eklenmiş ve 113 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Öldükten sonra senden alınacak ilk şey adındır. O nedenle öldüğünde sana “cenaze”denler, kimse seni isminle çağırmaz…

Sorumluluk sahibi saygıdeğer insanlar ve okurlar, akıl sahibi, aklı ve vücut sağlığı yerinde olan insanlar olarak öleceğimizi bilerek yaşıyor muyuz, evet yaşıyoruz.

Nihayetinde bir nefesten ibaret canlı mıyız, evet canlıyız. Yaşadığın anın bir salise sonrasını görmeye yaşam güvencen, hayat güvencen var mı, yok. Dünyanın en zengini dahi olsan, bırakalım en zengini tek zengini ve tek söz sahibi olarak hayata dair hiçbir ihtiyacın olmasa dahi, gözünü dünyaya açan senden önceki nefes alan canlılar gibi sende er ya da geç ölecek misin, evet öleceksin.

Ölünce mezara bırakalım parayı pulu, ayağına giydiğin kirli çorabı dahi götüremeyecek misin, evet şu dakikaya kadar götüren olmadığı gibi sende, bende bizde hiç birimiz götüremeyeceğiz.

Peki,öyleyse senden, benden, adam ayırma, kayırma,para, makam, mevkii, şan ve şöhret hırsı,tabii herkes için değilse de bazılarımız için niye..!

Aklı başında her insan hayata dair, insan nedir, insan dostu canlı nedir, ağaç, deniz, yağmur nedir ölü nedir, cenaze nedir yaşıyor ve görüyor. Akıl izan sahibi insanlarca bilinen bütün bu hayat gerçeklerine rağmen bırakalım sade insanı, iki dudağının arasından çıkan ya da çıkacak bir çift söz ile dünyayı sarsan, ortalığı kasıp kavuran insanlar var mıydı,vardı,bugün var mı,hayır yok..

Fani dünya kimseye baki değil olmazda..Öyleyse öleceğimizi bilerek yaşayan aklı başında insanlar olarak bütün bu sayılanlara riayet ederek hayatımızı birbirimize karşı saygıda ve sevgide kusur etmeden insanca sürdürerek doğru yaşayalım ve doğru ölelim.

Çünkü ölünce sana, bana, size ona buna, adıyla, sanıyla, fakirliği ve zenginliği, makamı ve mevkisiyle hitap edilmeyecek. Gözünü yumduğun ve ruhunu teslim ettiğin andan itibaren zengin, fakir, iyi kötü, ne olursan ol sana, bana, bize, ona herkese sadece “cenaze “diyecekler.

Gördüğü halde en yakınını dahi toprağa verdikten hemen sonra ölenle ölünmüyor diyerek hayat kaldığı yerden devam ediyor mu evet ediyor. Mesele hayata kaldığımız yerden devam etmek değil,

Öldükten sonra senden alınacak ilk şey adındır. O nedenle öldüğünde sana “cenaze”denler, kimse seni isminle çağırmaz. Sana namaz kılmak için geldiklerinde adını sormaz,”cenaze nerede”ciye sorarlar. Omuzlarında taşıdıklarında ve defnettikleri zamanda da adını söylemez, cenazeyi tutun derler. O halde, dikkatli ol; soy, nesep, milliyet, para ve mekân seni aldatmasın.

Yunus Emre’nin dediği gibi “ne diye böbürlenip büyükleniyorsun? Doğumun bir damla su, ölümün bir avuç toprak değil mi, diyor, saygılar sunuyorum.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop