sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

YAĞMURA TESLİMİZ


Bu makale 2019-08-06 13:32:21 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.
Levent Aksoy

  Şehir göle dönüyor 

  Sokaklar dere gibi 

  Her yağmurda aynı tablo 

  Mütemadiyen kaldırım yapılıyor. Sökülüp sökülüp yeniden yapılıyor. Alt yapıya bakan yok. 

  Ordu’ya muson yağmurları yağmıyor. Altınordu’nun milyonluk nüfusu yok.  Merkezin yerleşim alanı belli. Yağmur, kar hayat felç. Evleri, dükkanları su basıyor.  Trafik kitleniyor, karşıdan karşıya geçilemiyor. 

  Seçim ve seçmen kazanma adına yapılan işler, yatırımlar; var olan sorunları daha da  büyüttü. Turizm kenti olma iddiamız yarım saatlik yağmurda boğuluyor. 

  Güya asfalt yapılıyor. Bozuldukça üstüne kat atıyorlar. Kaldırımlar da aynı oranda yükseliyor. Yirmi,  otuz yıl önce yapılan binalar yol seviyesinin altında kaldı. Daha eskiler zaten aşağıda. Böyle devam ederse on yıl sonra dükkanlar yer altı çarşısına dönecek. 

  Sıkıntı bugünün veya sadece Ordu Belediyesi’nin meselesi değil. Türkiye genelinde yerel yönetim anlayışının sonucu. Sorunlar hep aynı. Alt yapı yetersizliği, aşırı betonlaşma…. 

  Belediyelerin borçları korkunç rakamlarda.Bu kadar para harcanıp, alt yapılar bu haldeyse sormak gerek; paralar nereye gitti. 

  Önceliklerin belirlenmesi, planlanması ve uygulanması önemlidir. Şehrin günlük yaşantısını, geleceğini düzenler. Botanik Bahçesi ve stadyuma yapılan masraflar alt yapıya kaydırılsaydı; biz bu çileleri çekmezdik. 

  Plansız, programsız bir şekilde kent büyüyor. Fındık bahçelerinde, aylar içinde yüzlerce dairelik siteler yapılıyor. Bittikten sonra doğalgazdan kanalizasyona hizmet götürülmeye çalışılıyor. 

  Kontrolsüz ve hızlı betonlaşma sonucunda, alt yapı şebekeleri iflas ediyor. 

  Sorunlara kişilerden veya partilerden doğru bakıp, başkalarını, geçmişi suçlayarak geçiştirme anlayışından kurtulmalıyız. Şehrimizle ilgili farklı vizyonlar aramaya da gerek yok. 

  Altınordu’nun temel sorunu ve önceliği altyapı yetersizliğidir. Bu konuya odaklanılmalı, zamanı, enerjiyi ve parayı; bu alana harcamalıyız. 

  Aksi takdirde beş on yıl sonra yağmur yağdığında; ulaşımı kayıklarla yapar hale geliriz. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop