sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

FİYAT GÜNCELLEME


Bu makale 2019-07-09 12:24:39 eklenmiş ve 718 kez görüntülenmiştir.
Levent Aksoy

  Yılda iki kez standart

  İhtiyaç oldukça arada

  Kesintisiz zam yapıyorlar

  Bugüne özgü değil. İktidarlar, yönetenler değişse de zam yapma geleneği değişmiyor. Sadece adını değiştirdiler. Fiyat güncellemesi diyorlar.

  Yalnız garip olan noktalar var. Sürekli ekonominin iyiye gittiğini, kalkındığımızı, büyüyüp geliştiğimizi söyleyip; zam yapılması acaip.

  TV’lerde yetkilileri dinlerken kendimizden kuşkuya düşüyoruz. Acaba anlattıkları bizim ülkemiz mi diye. Söyledikleriyle cebimizdeki para birbirini tutmuyor..

  Sonra nasıl oluyorsa aralıkta ve haziranda enflasyon düşüyor. Çalışanların, emeklilerin alacağı fark azalıyor. Ocaktan, temmuzdan geçerli daha yüksek oranlarda güncellemeler yapılıyor.

  Köylünün ürününe artış yok. Fiyatlar biraz yükselirse müdahale ediliyor. Sanki onların üretim giderleri artmıyor. Veya gelen zamlar onlara yansımıyor.

  Her altı ayda bir oturup hesap yapıyoruz. Bu dönem nelerden kısabiliriz diye. Aldığımız zammın iki, üç katı kullandığımız her ürüne yapıldı.

  Elektrikten doğalgaza, ulaşımdan peynire…. Alım gücümüz bir kez daha düştü. Biraz daha fakirleştik.

  Kağıt üzerinde bütçeyi denkleştirmek adına üretilen matematik oyunlarının bir paradoksu var. Bir şekilde maaş alanlar giderlerinden kısıyor. Evine kapanıyor. Piyasada para dönmüyor.

  Şirketlerden esnaflara kepenk kapatma, işsizlik.

  Üretici zarar ettikçe ekip dikmekten vazgeçiyor. Tanzim kuyrukları.

  Bu şekilde sürdürülemez. Milletçe kanaatkarız. Zorluklara alışkınız. Azıcık aşım kaygısız başım felsefesiyle yetiştik. Geçiniriz. Ancak ülke ekonomisi çöker. Ve gidişatta o yönde.

  Fabrikalar, şirketler, firmalar kapanır. Köylü kendine yetecek kadar üretir. Çalışanlar, emekliler paraları yettiğince, temel ihtiyaçlarını karşılarlar. 

  Devletin vergi geliri azalır. İthalat artar.

  Bu zam furyası devam ederse; insanlar sokağa çıkamaz hale gelecekler. Evlerinde de elektrikten, sudan, doğalgazdan, boğazlarından kısarak yaşayacaklar.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
YEP
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop