sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

BU SEVGİ NEREYE GÖTÜRÜR?


Bu makale 2019-06-07 13:19:34 eklenmiş ve 556 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

İstanbul' da 23 Haziran'da yapılacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi sınırlarını aşarak ülkemizin gündemi haline geldi

Ramazan Bayramı içerisinde başkan adaylarının il dışına çıkmaları, Millet ittifakının adayı Sayın Ekrem İmamoğlu' nun Karadeniz ' e gelmesi, doğum yeri Trabzon' da, ardından  Giresun ve Ordu'da miting düzenlemesi  genel seçimlerde parti liderlerinin toplayamadığı kalabalıkları meydanlara toplaması İstanbul seçimlerine ayrı bir pencere açtı.

Ekrem İmamoglu' na Karadenizlinin sevgisi, sempatisi bir başkaydı. Ordu Cumhuriyet meydanında şahit olduğum bu sevgi ve sempati niye diye sorgulamadım değil.

Sonuçta Ordumuza gelen bir il belediye başkan adayıydı. Parti lideri veya hükümetin temsilcisi, ülkeyi yöneten bakanlardan biri değildi. 

Helede yaklaşmakta olan yeni fındık sezonuyla ilgili bir açıklama yapacak, fındığa 2019 yılı için taban fiyat verecek konumu da yoktu.

Ama sokaklar meydanlar doluydu.

Otobüsün önüne ezilme, sıkışma, canının acıması pahasına atlayanlar  Ekrem İmamoğlu' da ne bulmuşlardı doğrusu araştırılması gereken soru ...

Bu sevginin sonu nereye gider bilemem.

Ama Türkiye siyaseti gelecek günlerde  çok daha heyecanlar yaşar bunu tahmin etmek  zor bir şey değil...

" DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ"

5 Haziran Düya Çevre günü olarak kutlanır.

Geçtiğimiz 5 Haziran' da ülkemizde bu günü kutladık.

Ne kadar kutladık orası meçhul.

Ana tv. kanallarında bu gün ile ilgili haber  duyamadık.. Bizde bayram vardı telaşına karışmış olabilir... Belki diğer Dünyalılar kutlamıştır. Çevre ile ilgili geniş , etraflıca, ayrıntılı haberler yapmışlardır...

*

Çevre deyince aklımıza evimizin etrafı, yürüdüğümüz yolların kenarı, gözümüzün görebildiği alanlar geliyor.

Ama çevre bu değil.

Çevre, Ukrayna' nın Çernobil şehrinde Rusya'ya ait Çernobil Nükleer Santrali kadar Ordumuz sokaklarında dolaşan çocuklarımıza yakın bir yer.

Her ne kadar binlerce kilometre uzağımızda bir yer olsa bile çevremizdir orası. Arka bahçemizdir.

Bugün Karadeniz insanı kanserden ölmek için sıraya girmiş ise, her hanede bir şekilde kanser mücadelesi yapıyor durumuna gelmişsek, çevreyi uzakta bir yer olarak görüyor olmamızdandır. Dünya insanlığının çevreye olan duyarsızlığının eseridir.

1986 yılında Dünya' nın bir köşesi Ukrayna'da yaşanan felaket aradan 33 yıl geçmesine rağmen izleride, etkileride halen silinemedi. 

Demekki çevre arkamız önümüz değil, yaşadığımız Dünyanın her köşesi.

O zaman çevremiz adına Dünyamızın herhangi bir köşesinde olumsuzluk var ise kayıtsız kalmamalıyız. Bir şekilde ses vermeli, ses verenlere destek olmalıyız.

Çevreye çıkar- menfaat gözüyle bakan "bir şey olmaz" diyenlerden uzak durmalı, karşısında olmalıyız.

Bilim insanlarının söyledikleri doğruysa ki, doğrudur bugün Dünyamızın geleceğini tehdit eden en önemli tehlike küresel ısınmadır, iklim değişikliğidir.

Dünyada 2 derecelik ısı yükselmesi demek kutuplarda buzulların erimesi, Dünyadaki bırakınız birkaç kara parçasını birçok kıtanın sular altında kalması, Dünyanın sonunun gelmesi demekmiş.

Çevre bu denli önemlidir.

İnsanlığın, canlı yaşamının var ya da yok olmasıdır. 

Küresel güç savaşları, " zenginlik" konforlu yaşama hırsları, ülke yöneticilerinin birbirlerine üstünlük kurma, sömürme hayalleri teknolojiyi canlı yaşamını yok etme üzerine kurgulamaları toptan sonumuzu getircektir farkında değiliz.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop