sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

10 Şehit…!!!!


Bu makale 2019-05-19 13:29:16 eklenmiş ve 662 kez görüntülenmiştir.
Metin Topkaya

Dile ne kolay geliyor değil mi ? Yazıyla on! Rakamla 10 !.

Peki, kim bu on ?

1. Adı Ahmet… Gölköylü… Elektrikte çalışan İmdat Abinin oğlu… 6 kardeş… Fakirlikten çok okuyamadı, askere gitti, kaldı; uzman oldu. İlk görev yeri Bitlis. Mutkili Ayla’ya aşık oldu. Kürt diye ailesi karşı çıktı. Anası karşı köyden eski Almancı Nizamettin’in kızını almak istiyordu varlıklı diye. Ah Ahmet…

2. İbrahim… Abulhayırlı… Yaramaz çel bir oğlandı kavga dağarcığı.. Anasının çok ahını aldı.. Babası “Bu oğlan dayılarına çekti” diye az sopalamadı. Büyüdü, askere gitti. Uzman oldu. Para biriktirip araba alacak, doğan SLK ve sahil, Fidangör gezecekti. Ah İbrahim ah…!

3. Murat… Eledereli… Fındıktan ve yokuştan yorulmuştu. Asker olup düzde yaşayacak; anası ve babasına Efirli’den, siteden ev alacaktı. Canım Murat.

4. Süleyman… Kumrulu… Ya imam olacak ya da İstanbul’da bir tekstil atölyesinde çalışacaktı. Belki de Erçal’larda fabrikada çalışaktı, olmadı arkadaşları uzmanlığa müracaat ederken o da etti ve Şırnak neresi ki derken Şehit.

5. Mehmet… Ulubeyli… Babası öğretmen, annesi ebe. Okulun en parlak, geleceği olan çocuğuydu. Ortaokuldan sonra askeri liseyi kazandığında anası, babası paşa olacak diye az sevinmemişlerdi. Teğmen törenine gittiklerinde göğüslerindeki heyecanı şehadet haberinde de hissettiler mi acaba?

6. İsmail… Aybastılı… Astsubay okulunu kazandığında en çok babası sevinmişti, eğer kazanamazsa dayıoğulları gibi Ankara’da pavyon fedailiği yapacaktı.

7. Recai… Subaşı’ndan… Babası belediyede çalışıyor. Seyit Torun zamanında işe girdi diye Ünye’ye otoban temizliğine gönderilmiş diyorlar. Recai’nin çok zoruna gidiyor “ahhh ulan ben burada canım burnumda vatan diyorum, bir babamı idare edemiyorlar” diye kahırlanıyormuş garibim.

8. Mustafa… Fidangör’den… Hemen tiyatronun arkasından izne geldiğinde afili ayakkabılarıyla ve bilekte pantolonuyla Fidangör kızlarının yüreklerini hoplatan yakışıklı Şehit Mustafa.

9. Rıza, kanayaklı Rıza… Ünyeli… Kendini hiç Ordulu saymadı. Askerde bile Ünye diye tekmil verdi. Ünyespor ve Fenerliydi… Anası “Oğlum bırak gel. Ahmet başkan tanıdık, bir iş buluruz.” diye az yalvarmadı.

10. Delikkaya köyünden Manavoğlu Mustafa oğlu Metin! O kadar ölüm, acı ve ihanet gördü ki zaten yaşamıyordu.

Hamiş: Millet!!! Şehit olan bizim çocuklarımız, haberiniz olsun! Sıra sizin çocuklarınıza da gelecek bilin istedim...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop