sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

BELGELİ SIKINTI...!


Bu makale 2019-05-10 13:15:26 eklenmiş ve 1184 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

Önceki yazılarımın birinde makale konusu yapmıştım. O gündür bu gündür bir gelişme olmadı. Tekrar gündeme aldım.  Önceki belediye yönetimleri kayıtsız kaldılar. Belki yeni yönetim başkanlarımız  bu soruna çare bulurlar.

Söz konusu olan problem yüzlerce öğrencinin ve mahalle sakinlerinin kullandığı Cumhuriyet Mahallesindeki 1358 ve 1439 nolu caddelerin ulaşımda altyapı yetersizliği.

Mahallesi'nde yerleşkesi bulunan Ordu Üniversitemizin yüzlerce öğrencisi bu caddeleri kullanıyor. Cadde ve sokakların alt yapı yetersizliği gerçekten ciddi problem.

Ozellikle Sağra fabrikasını arkadan dolaşan sokak ve caddelerin bakımsızlığı mahallede yaşayan halkımızı olumsuz etkiliyor. Bu durum ayrı bir boyut. Ancak yolların yetersizliğinden en çok etkilenen yolları gece gündüz yaya olarak kullanmak durumunda kalan çevredeki yurtlarda ve evlerde barınan eğitim için Ordu kentimizi tercih eden başka şehirlerden gelen üniversiteli öğrenciler.

Caddeler asfalt ve parkeli yol değil.  Asfaltla kaplanan bölümlerde bozulmuş durumda. Yıllar önce açılmış çakıl dökülerek sağlamlaştırılmış toprak yolları yaya kullanan öğrenciler yağmurlu havalarda çamurla, su birikintileriyle, kuru havalarda tozla uğraşıyor.

Özellikle servis araçlarının ve dolmuş güzergahının da bu caddelerden geçiyor olması ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Yağmurlu havalarda sokak ortalarında biriken sular araç lastiklerinden yayalara sıçrıyor. Yayalarda genelde öğrenci olunca ekonomik durumu kısıtlı olan öğrencilere ayrı bir temizlik gideri oluşturuyor.

 

Bizim bu noktada önerimiz ve beklentimiz Ordu Üniversitesi öğrencilerinin kullandığı, üniversite çevresindeki cadde ve sokakların yaya kaldırımlarıyla birlikte asfalt kaplanarak ulaşıma açılmasıdır. Kaldı ki çok zor ve külfetli bir iş de değildir. Şayet arzu edilen yollar yapılıp öğrencilerimizin ve mahalle halkımızın hizmetine sunulursa çok önemli bir eksiklik tamamlanmış,  yapılmış olur.

Bu sayede üniversitemizin popülerliliği artar, misafirimiz konumundaki öğrencilerimizde rahat etmiş olurlar...

Şimdi sizlere cadde üzerinden kaydettiğim iki ayrı fotoğrafı yayınlayarak,  yetkililerimize sıkıntıyı gözle görünür halde sunmak,  göstermek  istiyorum...

Artık gerisi onlara kalmış...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop