sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  

DOSTLARIM MÜJDE: BOR’UN PAZARI GEÇMEMİŞ


Bu makale 2019-03-26 14:07:37 eklenmiş ve 2299 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Çakır

Pazar (24 mart) günü ROYAL 52 otelin salonunda ORŞAYAB lılarla, yani Ordu’lu şairler, yazarlar ve sanat severlerle, adaylarımızdan Sayın Dr. HİLMİ GÜLER’in tanışma toplantısı vardı.

Sunumunu değerli dostum Muzaffer Günay’ın yaptığı toplantıda, Orşayad’ın kurucu başkanı Av. Tevfik Karabulut’ta açılış konuşmalarını yaptılar. Açılış konuşmasında: “ Bu derneğin en önemli amacının, hiçbir düşünce ve siyası görüş farkı gözetmeksizin, Ordu’nun sanat üreten insanlarının medeni bir çerçeve içinde birlikte kararlar alıp, projeler, etkinlikler ve sanat eserleri üretmeleridir.” Dedi.

Daha sonra, Sayın Hilmi Güler söz alarak, Ordu için yapmak istediklerini, yapılması gerekenleri özet denecek bir şekilde anlattı.

Bu anlatım tarzında en çok dikkatimi çeken husus, hiçbir parti isminin zikredilmemesi oldu. Adeta, o salonda başka ilden bir misafir bu konuşmaları dinlemiş olsa, çok önemli bilgiler öğrenebilirdi, ama Hilmi beyin hangi partinin adayı olduğunu öğrenemezdi. Gerçekten liderinin sosyal kredisine güvenen beleşçi adaylardan olmadığını herkese göstermiş oldu. Kendi özgün yapısıyla ve düşündüğü projelerle, teknik donanımıyla dolu, dolu bir konuşma yaptı.

Düşünen Ordu, Üreten Ordu ve Yarışan Ordu başlıkları altında birçok projeyi yapmayı düşündüğünü, kendinden emin bir ses tonuyla anlattı.

Konuşmasının sonunda sorulan sorulara kısa net cevaplar verdi. Tarafımdan sorulmuş olan: “Bir proje ve buluş insanı olarak, Ulubey istikametindeki yola, denemek ve test etmek amacıyla döktürmüş olduğunuz BOR asfaltın test sonuçları nasıl çıktı? Sonuçlar ümit verici mi?” tarzındaki soruma, hayranlık uyandıran bilgilerle cevap verdi.

Asfalttan 30 kat daha dayanıklı olan bor asfaltının ömürlük olduğunu, özellikle çimentodan, 10 kat daha dayanıklı, suya karşı son derece mukavemetli olan bor çimentosunun barajlarda başarıyla kullanıldığını, su sızdırmazlık özelliği dolayısıyla, su altı inşaatlarda vazgeçilmez özelliğe sahip olduğunu, ayrıca bordan şuan için, 40 çeşit stratejik ürün üretildiğini de” ilave etti.” Ancak, asfalt ve çimento lobilerinin ve diğer lobilerin uyanmaması için bu çalışmalar biraz sessiz ve derinden ilerliyor” dedi.

Hatta Japonlar Borun mukavemet gücünü fark ettikleri için bize, “depreme karşı dayanıklı yapılarda kullanılacak malzemeler üretme konusunda işbirliği önerisinde bulunduklarını” ifade etti.

Asfaltta hafif titremeyi gidermek için, yüzeyine üç, dört cm lik, esnek bir kaplama yapılacağını da” eklemeyi ihmal etmedi.

Kendisine teşekkür edip uğurladık.

Ben burada katılmadığım bir görüşüne olan itirazımı dile getirmek istiyorum: “Ordu’nun bu harika güzelliğinde şair olmak çok kolaydır.” Dedi.

Oysa şiir: Ulaşılmak istenen güzelliğin hasretiyle yazılabilir. Onun için platonik aşıklar hep aşk şiirlerini sevgiliye kavuşmadan yazmışlardır. Onun için maalesef, bozkır bölgelerimizde şair bizden daha fazla yetişiyor. Biz bu güzelliği yaşamaktan yazmaya fırsat bulamıyoruz.

Sosyal demokrat bir dostuma, “Nasıl buldun?” diye sordum. Samimi olarak: “Benim nazarımda Türkiye’nin en kaliteli adayı sayılır.” Dedi.

İşte gördüğünüz gibi dostlarım: BOR’UN PAZARI GEÇMEMİŞ.Takdir sizlerin. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop