Kabataş’a bir iki…


Bu makale 2019-03-17 14:07:50 eklenmiş ve 941 kez görüntülenmiştir.
Metin Topkaya

Esasında; Ordu yerel seçimleri ve aday performanslarından bahsedip, Sn. İdris Naim Şahin’in Ordu siyasetine nasıl renk kattığından, genel anlamda il başkanı ve binası bile pek bilinmeyen Saadet Partisini nasıl havaya soktuğundan, projelerinin 52 değil 104 olduğundan, bahsedecektik.

Ya da; Millet İttifakı üyesi olan ama “henüz ne olduğuna karar veremeyen” İyi Partinin, Altınordu’da CHP’yi, Büyükşehirde Saadet Partisini (Gayrı Resmi!) desteklemesinden bahsedip; Altınordu’da meclis üyesi pazarlığının, İyi Parti adına “zayıf” olduğundan, en az başkan vekilliği ve seçilebilir yerden, iyi bir pazarlıkla daha fazla meclis üyeliği alınabileceğinden, dem vuracaktık. 

CHP’ de ki “iç çekişmelerden” Sn. Adıgüzel’in yalnızlık ve yanlışlarından, İyi Parti oylarıyla seçilmesine rağmen, İyi Partililere sıcak mesajlar ver(e)memesinden, kendi partili ve teşkilatlarını dahi, İdris Naim Şahin rüzgarına kaptırmasından, bahsedecektik.

Sn. Torun’un CHP Genel Başkan Yardımcısı olarak, Ordu ve Türkiye’deki seçim sonuçlarının, “kendi bekasını” nasıl etkileyeceğini, yazacaktık. 

Sn. Hilmi Güler’in diğer Büyük Şehir adaylarına göre daha avantajlı ve “komple devlet destekli” olduğunu, belki kendisinin bile, bu durumdan pek hoşnut olmadığını, kazanırsa; devletin gücüyle değil, kalplere girerek, kazanmak istediğini, ifade edecektik.

Birol ve Aşkın Beyleri yazacaktık.

Birol Bey’in, Aşkın Bey’den farklı olarak, Orduda ikamet edip, kaybetse bile Ordu da oturmaya devam edecek olması sebebiyle, daha realist yaklaşımla önceliğinin “mutlu kent” olduğundan,

Aşkın Bey’in ise, yeterince Ordu’yu tanıyamadığından ve AKP disiplini gereği sunulan programa, kendisinden henüz bir şeyler katamayıp, Belediye Başkan adaylığına “memur” edilmişliğinden,  bahsedecektik.

İstisnasız bütün adayların; kriz, ekonomik zorluk (İktidar kriz diyemiyor), iş, aş ve beka meselelerini, kendi meşrebince anlattılar diye de ilave edecektik.

Ama yazmak, içimden gelmedi… 

Ne de olsa “ezanımızı ıslıkladılar” diyen “Yeni Kabataş’çılar”, gündemi daha meşgul ediyor ve bizlerden daha çok okunuyorlar…

NOT: Erol Karaer abim der ki; “Yalcılık” iyi bir şey değildir. Hiçbir şey yaz(a)mıyor sor(a)muyorsanız vicdanınız kirlenir. 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş