sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

KiRLENMEYE ÇARE..


Bu makale 2019-01-11 13:26:04 eklenmiş ve 248 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

Çevre ve doğa söz konusu olduğunda yazılan yazıları, ekranlarda görüntüleri, alınan tedbirleri, yeni önlemleri bir başka duyguyla okur, izler, destek verir,  uymaya, uygulamaya çalışırım. Çevre konusunda yapılan olumlu her türlü çalışmada huzur bulurum. Bizlere emanet edilen yada bir süreliğine misafir olduğumuz Dünyamızı gelecek nesillere, çocuklarımıza sağlam, bozulmadan bırakabilmek yaşam gayemiz olmalı. 

Dünya tüm insanların ve canlıların ortak yaşam alanı. Ancak insanlar kadar yaşadığı çevreye zarar veren bir başka canlı türü yok. Günümüze kadar gelen zarar ziyanlara rağmen gezegenimiz bilmem kaç milyon yıl öncesinde vardı, bundan sonrada milyon yıllar olacak.

Dini inancımıza göre kıyametin kopmasıyla Dünya' da insan yaşamı son bulacak. Bununda tarihi bilinmiyor.

Onun icin yaşayan her canlı yaşadığı ortama en az zarar vermek asli görevi ve sorumluluğu olmalı.

*

Bize göre Dünyanın bir ucunda bulunan Avusturalya' da çevreyi koruma adına sosyal medyada paylaşılan bir fotoğraf bu haftaki yazıma konu oldu.

Doğaya sorumsuzca atılan ve uzun yıllar yok olmayan atıklar atık su kanalının denize ulaştığı son noktaya konulan bir file filitre  sayesinde denize ulaşmadan toplanması sağlanmış.

Dolayısıyla denizde meydana gelebilecek ve  canlı yaşamını olumsuz etkileyecek  kirliliğin önüne geçilmiş.

Çokça uçuk, bulunmaz bir fikir değil ama Avusturalya' da ki bu uygulamayı yapanları bir Dünya vatandaşı olarak tebrik etmek isterim.

*

Bizim ülkemizinde üç tarafı denizlerle çevrili. Her ne kadar çoğunluğu yok olma tehdidiyle karşı karşıya olsa bile 780 bin metrekarelik ülkemiz kara parçasında da akarsularımız, göllerimiz, barajlarımız var.

İşte böylesi tedbirlerle bizlerde denizlerimizin, göllerimizin akarsu kaynaklarımızın kirlenmelerinin önüne geçebiliriz.

Mesela Ordu ilimizde birçok akarsuyumuz ırmaklarımız var.  Bir tanesinde  uzmanlardan da proje düzeyinde destek alınarak çalışma yapabiliriz. Akan suyla birlikte denize ulaşabilecek başta plastik atıklar olmak üzere çok çeşitli kirliliği yakalayabiliriz.

Verim aldığımız takdirde her akan suya uygulama yapılarak denizlerimizdeki kirliliğin, çöpün, plastiğin önüne geçebiliriz...

Belediye başkan adaylarımızın projelerinin tartışıldığı bu günlerde kentimizi yöneteceklerin notlarına almaları dileği ile denemeye değer diyorum...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop