sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Çocuk Dövülmez, Sevilir


Bu makale 2019-01-10 13:44:58 eklenmiş ve 138 kez görüntülenmiştir.
Ahmet Yenin

Sevgili aileler, anne ve babalar, özellikle anneler, elinden tuttuğunuz evladınızla yaşadığınız şehirde evinizde bunalıp gerek hava almak, gerekse zaruret nedeniyle dışarıya çıkarak cadde ve sokaklarda onlarca insanın içerisinde gezip tozarken huysuzluk yapan evladınızı sinirlerinize hâkim olamayıp azarlamanız, hatta şiddete başvurarak tokatlamanız hiç ama hiç doğru bir hareket değil. İç donanımı ile Şefkat abidesi bir anneye ve kadına hiç yakışmıyor. Anne olmak, çocuk sahibi olmak ayrıcalıktır. Çünkü çocuk size yüce Allahın dövülmesi için değil, sevilmesi için verdiği ülkemiz ve insanımızın numudu bir velinimettir. Siz anne olarak öncelikle kendi kıymetinizi bileceksiniz ki doğurduğunuz çocuğun kıymetinin idraki içerisinde olasınız. Kendi kıymetini bilmeyen anneler, çocuklarının kıymetini bilmezler. Ve elinden tutarak cadde ve sokaklarda gezdirdikleri çocuklarına insanların gözleri önünde ulu orta azarlayıp şiddet uygulamazlar.

Sevgili anne ve babalar, sokaklarda yalnız sizler gezip tozmuyorsunuz. Sizler gibi onlarca anne ve babalar ile ellerinden tuttukları çocuklar gezip tozuyorlar. Diğer anne ve babalar sizleri ve yaptığınız yanlış hareketleri gördüğü gibi ilçemizde belli noktalara resmi ve özel sektörler tarafından monte edilmiş onlarca kamera yani onlarca göz sizleri izliyor.

Doğru hareketleriniz gibi yanlış hareketlerinizde kayıt altına alınıyor. Hiç beklemediğiniz bir anda bakın falanca cadde ve sokakta elinden tuttuğu çocuğunu azarlayan hatta tokatlayan anneyi ve babayı ibreti alem için gerek yerelde yazılı ve görsel basında gerekse ulusal kanallarda deşifre edebilirler. Bu nedenle siz siz olun yüce Allah’ın size severek büyütesiniz diye verdiği ailenizin altıntopu çocuklarınıza şiddet uygulamayın şefkat gösterin.

Sevgili anne ve babalar, insanın kolay yetişmediğini hepimiz gibi sizlerde gayet iyi biliyorsunuz. Şiddet görerek yetişen ve sırası geldiğinde evlenerek çoluk çocuğa karışan anne ve babalar çocuklarına kendileri gibi davranırken sevgiyle büyüyüp yetişmiş ve sırası geldiğinde evlenerek çoluk çocuğa karışmış anne ve babalar çocuklarını sevgi ve saygı ile büyüterek topluma kazandırıyorlar.

Çünkü çocuk için ilkokul ailesinin ikamet ettiği evdir. Evin her bir odası çocuğun ilkokula verileceği döneme kadar birer sınıftır. Çocuk evinde ilk öğretmenleri olan anne ve babasından ne görür ve ne öğrenirse ilkokula daha açıkçası hayata onunla başlar. Çocuğun yetiştirilmesinde kişiliğinin oluşumunda gerek okul öncesi gerekse okul esnasında en büyük pay genellikle siz anne ve babaya aittir.

Anne ve baba olarak yüce Allah’ın sizlere sunduğu büyük nimetlerden biri olan çocuklarınızı önce ailenize, sonra topluma doğru ve dürüst bir şekilde yetiştirerek kazandırmanızın ilk ve tek yolu siz şiddete maruz kalarak büyümüş ve yetişmiş anne olsanız dahi sabrınızı zorlayarak çocuğunuzu sevgi ve saygı ile yetiştirip topluma kazandırmanız sizi büyütecektir. Çocuk doğurmak anne olmak demek değildir. Anne olmak ayrıcalıktır. Ayrıcalıklı anne olmak doğurduğu çocuğunu adam gibi yetiştirerek topluma ve ülkeye kazandırmaktır diyor, saygılar sunuyorum.

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop