sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

RAHMETLİ TUNCER ENGİN VE FREKANSLAR


Bu makale 2018-12-30 14:04:06 eklenmiş ve 906 kez görüntülenmiştir.

Bir zamanlar Ordu gençliğinin önderi, Frekanslar orkestrası gitaristi, Karadeniz 52 Gazetesinin kurucusu ve sahibi, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Kurucusu ve Eski Başkanı Tuncer Engin, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.  Tuncer Engin’e Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

Onun da gençlik yıllarında arkadaşlarıyla kurdukları bir orkestrası vardı...Ordu´da ilk Show orkestrası olan Karıncalar kurulduğu yıllarda; Solist ve Ritim Gitarda İrfan Altınel, Solo gitarda Şevki Ustaoğlu, Basgitarda Sedat Erdoğan, Bateri´de Tuncer Engin müzik yapıyorlardı. Orkestranın 5 lisanda şarkı söyleyen Ayşegül Felek adında bir de bayan solisti vardı. Gurup daha sonraları Basgitarda Atilla Şimşek, Org, Klavyede Suavi Usluca, Gitarda Şevki Ustaoğlu ve Tuncer Engin ile Davulda Doğan Akdeniz ile müzik çalışmalarına uzun bir zaman devam ettiler. Halk Eğitim salonunda konserler veren Karıncalar Orkestrası, o günlerin Hit parçalarını İtalyanca Fransızca ve İngilizce çalıp, söyleyerek, Ordu gençliği çılgınca eğleniyordu.

 Şevki Ustaoğlu´nun Samsun´a tayin olması sonrası gurup adını Frekans´lar olarak değiştirmişlerdi. Grupta davulu Ahmet Yeşiltepe´ye bıraktılar. O yıllarda Ordu´da sadece üç elektrogitar vardı, O gitarların sahibi de Frekanslar Orkestrasındaydı. Frekanslar Orkestrası o yıllarda Ordu´nun sosyal hayatına güzel anılar bırakan gerçekten kaliteli bir guruptu. Bu kez Elektrogitarla ve diğer arkadaşlarla Ordu Musiki Derneği ile birlikte Frekanslar olarak halen eski yaş gurubunun unutamadığı parçalarla Hafif Batı Müziği Show konserlerine devam ettiler. Müzik yaptıkları salonlarda her yaşta insana hitap ediyor, takdir ediliyorlar, beğeniliyorlar, bol bol alkış alıyorlardı. 

Daha sonra köylere konser vermek için açılma fikri doğdu. Türkiye´de ilk kez bir köyde okul bahçesinde konser veren gurup yine “Frekanslar” idi.  Yaklaşık elli sene öncesi Ordu eski Belediye Başkanı Veysel Akgün zamanında kumsal sahilde Akyazı mahallesi Plaj mevkiinde Moteller soyunma kabinleri Açık plaj lokantası bulunan güzel bir Halk plajı kurulup, halkın istifadesine tesis etmişlerdi.

1970 li senelerde Ordu´da eğlence dünyasında müzik yapan Frekanslar sayesinde müzik yapıyor, insanlar da eğleniyorlardı. Ordu Belediye başkanı rahmetli Veysel Akgün bu gurubun elemanlarından Tuncer Engin ve Atilla Şimşek´le makamında görüşüp, Plaj tesisinin Lokanta ve Diskosunda insanların eğlenmeleri için Müzikli sosyal aktiviteler ve geceler yapılmasını istemişti. Belediye Başkanı rahmetli Veysel Akgün, Plaj tesisinin Disko ve lokantasını ücretsiz olarak Frekanslar orkestrasına verdi. Frekanslar orkestrası, çarşamba geceleri gençlere Disko Cumartesi geceleri Ordu´lulara Canlı müzik İle aile geceleri yapar, dans eden insanları gecenin geç saatlerine kadar eğlendirirdi. Bu müzikli aile yaz gecelerine çoğu zaman Ordu Valisi Ali Rıza Aydos, Ordu Belediye Başkanı Veysel Akgün, Ordu´nun ileri gelen aileleri eşleri ile katılırlardı. Ayrıca Ordu´lular eşleri ve misafirleri ile tesise gelip, müzikli ve yemekli gecelerin ilerleyen saatlerine kadar eğlenirlerdi.

Ordu Belediye Halk Plajı tesisleri yaz gecelerinin özel saygın eğlence yerlerinden birisiydi. Çevre ilçelerden de aileler bu müzikli gecelere katılırlardı. Gündüzleri ise Belediye Halk Plajına gelen insanlar diskjokey rahmetli Nizamettin Çelebi´nin günün Hit plaklarından seçtiği müzik yayını eşliğinde güneş altında insanlar kumda ve denizde eğlenmenin, denize girmenin zevkini çıkartırlardı. Yaklaşık 50 sene önceleri Belediye Halk plajında Bay Bayan insanlar yazları Denizin ve Güneşin zevkini ve birlikte eğlenmenin denizden istifade etmenin mutluluğunu yaşarlardı. Ordu Belediye halk Plajında rahatsızlık veren hiçbir kırıcı olay olmamış insanlar birbirlerine daima saygılı olmuşlardı. O yıllardan günümüze artık böyle müzik gurupları kalmadı. Hızla gelişen elektronik teknoloji si müzik alanında da birçok değişik alternatifler ortaya çıkardı, bize de bu eski güzel anıları paylaşıp, nostalji yapmak kaldı.

KAYNAK: Atilla Simsek ve Tuncer Engin arşivleri

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop