sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Yüce Makamlı Dostlara Mektup…


Bu makale 2018-12-06 13:56:33 eklenmiş ve 386 kez görüntülenmiştir.
Metin Topkaya

Son zamanlarda kamu üst düzey yöneticileri; bir siyasi parti propagandası olan, “90 yılda yapılamayanı son 10-15 yılda biz yaptık, bu iktidar yaptı” lakırdısını -belki de iktidara yaranmak için- çok sık kullanır oldular. Makamlarında; bu iktidarın çok sevdiği ve desteklediği Osmanlı dizilerinin de etkisiyle olacak; padişah arma ve tuğralarını baş köşelerde bulundurmayı seviyorlar. Gururla “biz Osmanlı torunuyuz” mesajı veriyorlar.

Bu muhterem zevatlara nereli olduklarını sorduğumuzda; çoğu, sıla hasreti duygusallığı ile Anadolu’nun muhtelif il ve ilçelerinden olduklarını gururla söylüyorlar. Kendilerine; memleketinizde, Osmanlı Devleti zamanından kalma hiçbir eser (bir iki cami hariç) var mı diye sorduğumuzda, önce düşünüyorlar ve zor da olsa var olanları saymaya başlıyorlar. Bu eserlerin (yol, su kanalı, kale, hamam, han vb..) tamamına yakınının Selçuklu ve Bizans’tan kalanlar olduğunu söyleyince şaşırıyor ve evet haklısınız diyorlar.

Osmanlının, İstanbul ve ötesi Balkanlara büyük yatırımlar yaptığını, bugün Trakya ve Balkanlarda kullanılan altyapının önemli bir bölümünün Osmanlı döneminde yapılmış olduğu gerçeğini tarihçilerin belgeleriyle anlatıyoruz.

“Osmanlı torunu” olan değerli yöneticilerimiz! 

Osmanlı; Anadolu topraklarına yani sizin bizim memleketlere, istisnaların kaideyi bozmaması kaydı ile hiçbir yatırım/altyapı vb insani kolaylıklar, maalesef yapmamıştır. Özellikle son 250 yılında Avrupa, Afrika ve yakın coğrafyamızda, dedelerimizin dedelerinin, kardeş ve evlatlarını cenk meydanlarında ama vatan, ama din için öğütmüştür.

Bugün Anadolu’da bulunan ve bu iktidar tarafından geliştirilen/iyileştirilmeye çalışılan her şey; yolundan- okuluna, hastanesinden-postanesine, aklınıza gelebilecek her şey bu 90 yıllık Cumhuriyetin ve onu iyi niyetle yönettiğine inandığımız kadroların/yöneticilerin eseridir.

Ayrıca bizi yöneten; vali, kaymakam, genel müdür ve diğer yönetici zevatlara babalarınız veya dedeleriniz paşa, kadı, ulema, saraylı vb unvanlardan mı geliyor diye sorduğumuzda; hemen hepsinin, istisnasız ortalama işçi, memur, esnaf, köylü çocukları olduklarını da öğrendik.

O halde; o, beğenmediğiniz veya eksik görüp, eleştirip, burun kıvırdığınız Cumhuriyetin en büyük eserlerinin sizler olduğunu nasıl görmezsiniz. Bu şerefli makam ve görevlerinin kapılarını siz Anadolu çocuklarına açan Büyük Önder Atatürk’e hakaret edenlere nasıl muhabbetle yakın olursunuz? Vallahi anlamıyorum… 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop