sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

Durugöl’ü kurutmayın !


Bu makale 2018-11-30 13:50:11 eklenmiş ve 288 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

Görevden alınan eski Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Enver Yılmaz' ın Orduya olumlu hizmetlerinin yanında maalesef olumsuzları da var. Mesela bunun en önemli örneklerinden biri hiç şüphe yok ki Ordu ilimizin kurulumu ve ismiyle birlikte anılan Durugöl'ün yok edilme, imara açılma girişimidir. Durugölün kurutularak arazisinin imara açılması herşeyden önce Durugöl' de var olan canlı yaşamına ihanettir. Göl içerisindeki yüzlerce canlının ve su yüzeyindeki başta su kuşları olmak üzere yaban hayatı bu girişim ile yok edilmiş oluyor.

Geçen yıllarda göçleri sırasında yorgun  düşen ve belli bir süre beslenmek , dinlenmek için Ordumuzda konaklayan kuğularında sığınma mekanıydı Durugöl.

Şimdi artık Ordu tarihinden Durugöl  siliniyor. Yalnızca ismi kalıyor. Gelecek nesiller, çocuklarımız kitap sayfalarında şayet Ordumuzun tarihine not düşülürse, yer verilirse okuyabilecekler, adını mahalleye de veren Durugöl Mahallesinde bir göl olduğunu öğrenebilecekler.

Gerçekte Durugöl,Orduluların ortak değeri olmakla birlikte zamanında da özel mülk içerisinde bir göldü. Daha dünlere kadar kışları Ordulu avcıların ördek, çulluk av sahasıydı Durugöl. 

 Geçmiş belediye yönetimleri hiçbir zaman bu gölü şahıs arazisi  bir mülk olarak görmediler.

Bölgenin imar durumunda hep gölü korudular. Araziyide ve içindeki gölüde mahallenin ve Ordu kentimizin nefes alabileceği  yer olarak gördüler, planlamasınıda ona göre yaptılar.

Dolayısıyla mülk sahipleride  Başkan Enver Yılmaz  yönetimine kadar mülkleri üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunamadılar. Nihayetinde planlamalarda spor ve dinlenme alanı olarak gösterilen mülklerini elden çıkardılar, Devlete, resmii bir kuruma sattılar. Yada satmak zorunda kaldılar. Ayrıntısını bilemeyiz. Bizcede çok önemli değil..  Önemli olan sonuç...

Sonrasında ki gelişmeler tüm Orduluların malumu...

Şimdi Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde farklı bir yönetim var.  Bu yönetimden de Orduluların bir beklentisi oluştu. Durugöl, göl olarak kalsın, daha önceki planlamalarda  ne ise öyle yapılandırılsın deniliyor.

Haklı bir talep.

Ordu kentimizin doğal yapısına çok büyük bir olumsuzluk teşkil edecek olan bu yanlıştan dönülmeli.

Kaldı ki Ordulularda doğruyu bulma noktasında üzerlerine bir görev düşerse yapmaya hazırlar.

Görev her kiminse ki Ordu Büyükşehir Belediye meclisinde olduğu inancındayım toplanıp yeni bir kararla yanlışı düzeltebilirler.

Her kim ki bu kararın altına imza koyarsa Ordulular da, gelecek nesillerimizde  imzası olanları şükranla anacaklar, minnet duyacaklardır. Yok bu yönetimde Başkan Enver Yılmaz gibi düşünüyorsa o zaman kararı şurada 4 ay sonra seçimler olacak, yeni büyükşehir  belediye başkanına ve yönetimine bıraksınlar. 

Ordumuzun bu kararı yenilemeye ihtiyacı var.

Evet, Durugöl göl olarak kalsın. İçerisinde kurbağalar şarkı söyleyecekse söylesin. Kuğular zerafet gösterisi yapacaklarsa yapsın. Çocuklarımız bu gölün etrafında yeşile, maviye baksın toprağa bassın. Koşsun oynasın.

Durugöl göl olarak kalsın...

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop