sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

BALIĞA SAHİP ÇIKMAK-ÖRNEK OLMAK


Bu makale 2018-10-04 13:53:36 eklenmiş ve 1317 kez görüntülenmiştir.
Atilla Şimşek

Tezgahlar balık yasağının henüz kalkmadığı günlerde biranda Hamsi ile doldu. Durum vatandaş için garipti, hamsi’nin tezgahta olmaması gerekirdi, yakalanması yasaktı.

Balıkçılar satmaktan, vatandaş’ta  alıp yemekten mutlu oldu. Nasıl olsa bir hamsi teknesi veya birkaçı yakalamış  piyasaya sürmüştü. 

Ordu Tarım İl müdürü durumdan hiç memnun olmamış, araştırmış, başka illerde yakalanmış ilimizde satılıyordu gariban hamsi. Bir müddet daha özgürce Karadeniz de yaşamasına müsaade etmediler.

Vatandaş afiyetle balıkçıdan aldığı hamsiyi yedi, gelin görün ki erken avlanmasına da tepkili idi. Ordu dışındaki İllerin Tarım İl Müdürlükleri kendilerine verilen yetkiyi kullanmadıkları için yasak yok hükmünde idi. 

Dün Valilik Basın Müdürlüğünden gelen bir haber balıkçıları çok endişelendirecek, dışarıdan da gelecek standart dışı balıkların satışına izin verilmeyecek, ceza yağacak tezgahındaki küçücük balıklara da el konacak. 

Anlıyorum ki Valimiz Seddar Yavuz bu kanun tanımamaya izin vermeyecek, görev alanında kanunsuz balık satışına da izin vermeyerek diğer illere de örnek olacak.

Tarım İl Müdürlüğü denizde, karada defalarca denetimlerde bulunduğunu biliyoruz. Hafta başından itibaren ekip kurarak balıkçı tezgahların da, tezgah altlarınıda ve soğutucularında denetlemeler yapmış ölçü dışında yakaladığı balıklara el koyarak ceza uygulamış. Vatandaşlara da düşen görev küçük balıkları almamak, tüketmemek, Tarım İl Müdürlüğüne ve Belediye zabıtalarına ihbarda bulunmak yeterli olacak.

Duyumlarıma göre bundan sonra Ordu İl hudutları içinde bulunan Lokanta, Restaurant’ ve seyyar balık satıcıları da  devamlı denetlenecek, gerekli görülürse kapatılacak veya seyyar tezgahlarına el konulacak, para cezasına çarptırılacağı gibi balıklarına da el konulacak. 

Kanunlar vatandaşın uyması gereken olmazsa olmazlardır. Uymayanlar cezalandırılır, yaptığı yanına kar kalmaz, kalamaz.

Ülkemiz dışında karadenize komşu olan ülkelere gidenler bilir ki, buralarda gördükleri, afiyetle yedikleri balıklar büyümelerini tamamlamış yakalanmasında mahsur görülmemiş deniz canlılarıdır. Adamlar denizlerine sahip çıkmakta denizinden ürününü fazlası ile almaktalar. 

Denetlenmesi ve unutulmaması gereken denetlenecek yerlerin başında balık unu fabrikaları geliyor. Bu işletmeler çürük balığı dahi alırlar işlerler. Bu tesisler kapalı bir kutudur büyük küçük tanımaz öğütür işini görür.

Görünen şu ki Valimiz Seddar Yavuzun himayelerinde İl’imizde kanunların ön gördüğü ölçüler dışında balık avlamak, limanlarımızda boşalırken yakalamak, balık tezgahların da satışına izin vermemek Tarım İl Müdürlüğünce titizlikle kontrol altına alınacak. Yakalandığı yerde balığa el konacak, ceza uygulanacak, sanırım geliş menşeği olan Tarım İl Müdürlüklerine de bilgi verilecek.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop