sex shop vibratör   vibratör   izmir sex shop   izmir sex shop    sex shop   saç bakım   jartiyer takımı   sex shop   işitme cihazı  
sex shop ordu ordu erotik shop ordu sex shop ordu sex shop seks shop seks shop istanbul seks shop istanbul sex shop istanbul vibratör seks shop istanbul jartiyer iç giyim iç giyim

TARTIŞILIR GÜZELLİK !


Bu makale 2018-09-21 14:04:50 eklenmiş ve 272 kez görüntülenmiştir.
Nevin Altunbaş

Ülkemiz öylesine güzel bir coğrafyada kurulu ki Dünya'da 4 mevsimi sınırları içerisinde yaşayan tek ülkedir dersek abartmamış oluruz. Ülkemiz öylesine güzel ki gün içerisinde sabah denize girip öğlen sonrası kar altında dolaşabileceğin  bir iklime sahip.

 Mesela Antalya ilimizde turistler sabah denize girebiliyor, aynı gün içerisinde Toroslarda  karla buluşup kartopu oynayabiliyor.

Antalya uzaktan bir örnek oldu.

Çok daha yakından bir örnek vereyim.

Yaşadığımız kent Ordu'da Sonbahar mevsiminin Ekim veya Kasım ayında Akyazı Mahallesi'ndeki halk plajında istenilirse denize girer bir veya 2 saatlik yolculuktan sonra Çambaşı yaylamızda kayak yapabilirsiniz.

Yüce Tanrımız bu toprakların insanına bu denli mükemmel bir memlekette yaşamayı bahşetmiştir.

Helede Karadeniz Bölgesi öylesine güzeldir ki doğada bir arada yeşil, mavi, sarı, kahverengini görebilirsiniz. Hemde gözünüzün görebildiği ufuk içerisinde. Her renk doğada adeta bir ressam çizgisiyle mevcuttur. Bu güzelliklerde ortak sahip olduğumuz varlıklarımızdır.

Toprağımız ise bir başka verimlidir.

Üzerine çıplak ayakla bassanız boyunuz uzar!

İçerisine kurumuş ağac dikseniz neredeyse filiz verir yaprak açar.!

Hic toprak olmayan taşın gövdelerinde ağaç büyür, yaprak  acar, çiçek verir, meyvesi bile olur.

Taşının üzerine üç gün üstü üstüne üç tas su dökseniz yosun tutar sonra çim olur.

İnsanlarımız için O kadar  cömerttir bu topraklar, taşlar. Yani yaratan Allahımıza ne kadar şükretsek az kalır.

Bu kadar söz yeter sanıyorum.

Esas yazmak istediğim konuya gelmek istiyorum.

Bu denli sınırsız doğal güzelliğin var olduğu bir yere insan eliyle doğal güzellik yapmaya kalkışmak  biraz tartışılır oluyor.

Ordu- Giresun Havaalanına, ya da Giresun'a gidip  gelenlerimiz görmüştür. Büyük Şehir Belediyemiz karayolu kenarına  demir çerçeveden oluşan bir yapı üzerine şehrimizin muhtelif köşelerine dikey bahçe projeleri oluşturmaya başladılar. Oluşturulmak istenen görsellikle  kentimize farklı bir güzelik katmak adına beğenenler şüphesiz olacaktır. Ama bu denli yeşilin  ve dikey doğal görsel güzelliğin var olduğu kentimizde  ciddi maliyeti olduğunu düşündüğüm yapılan bu çalışma çok gerekli miydi ? 

Örneğin, Ordu Giresun Havaalanı kavşağına yerleştirilen  pano çok da göze hoş görünmüyor. 

Eski doğal duvar hali daha güzeldi. Ama buna rağmen  o duvara birşey yapılmak isteniyorsa belli bölümlerine tevek salan, taşlara saran  sarmaşık türü canlı bitkiler dikilseydi çok daha anlamlı,  güzel olurdu. Herşeyden öte  hiç para ve emek harcamadan doğal bir güzellik elde edilirdi.

*

Bizimkisi bir bakış açısı.

Yetkililerimize sormak isteriz. 

Sizlere göre doğal olan mı daha güzel, yoksa demir, köpük, plastik gibi çeşitli malzemeleri bir araya getirerek doğal güzeliğin benzerini yapmak mı ?

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Ordu Tribün Gazetesi | Haber Merkezi
© Copyright 2016 Ordu Tribün Gazetesi
GÜNDEM
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
DÜNYA
E-Devlet
M.E.B.
Adalet Bakanlığı
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
sex shop   seks shop   saç bakım   seks shop   seks shop   sex toys   sex toys   gay sex shop gay sex shop strapon nedir kızılay sex shop travesti sex erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   erotik seks shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   sex shop   vibratör   izmir sex shop