HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Ekim 2021 Pazartesi
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Ekim 2021 Cumartesi

İLK YARDIM EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdürlüğümüze bağlı Altınordu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezini ziyaret etti.
İLK YARDIM EĞİTİM  MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

İl Millî Eğitim Müdürü  Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdürlüğümüze bağlı Altınordu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezini ziyaret etti.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Serdar Yurdabakan ve İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Uzmanımız Yavuz Karakaya'nın hazır bulunduğu ziyarette, Müdürümüz Vargeloğlu, eğitmenlerden verilen eğitim ve planlanan kurslarla ilgili bilgi aldı.

İlk Yardım Eğitim Merkezinde kursiyerlerle sohbet ederek, verilen eğitimin önemine değinen Müdürü, "Okullarımızda idareci, öğretmen ve diğer okul çalışanlarına, ardından da öğrenci ve velilere ilk yardım eğitimi verilmesini hedefliyoruz. Okula gelen her çocuğumuza güvenli bir ortam sunuyor ve var olan şartları, gelişen imkânlar dâhilinde iyileştiriyoruz. İlk yardımı, 'bir kazada ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde yapılan ilk müdahale' olarak tanımlıyoruz. İlk müdahaleyi yapan kişinin bu yetkinliğe sahip olması için de ilk yardım eğitimlerine önem veriyoruz. Bu doğrultuda eğitimlerimize yapılan planlamalar ile devam edeceğiz. Eğitmenlerimize teşekkür ediyor, kursiyer idareci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum." dedi.

2017 yılında Müdürlüğümüz tarafından kurulan İlk Yardım Eğitim Merkezi bünyesindeki İlk Yardım Eğitmenlerimiz tarafından okul ve kurumlarımızda görev yapan yönetici, öğretmen ve diğer çalışanlara yönelik, eğitim kurumlarımızda ilk yardım bilincinin oluşması ve Sağlık Bakanlığınca belgelendirilmiş ilk yardımcı sayısının artırılması amacı ile ilk yardım eğitimlerimiz devam etmektedir.

2017-2021 yılları arasında İlk Yardım Eğitim Merkezimiz tarafından 1.733 personelimize ilk yardım eğitimleri verilerek tamamlanmıştır. İlk Yardım Eğitim Merkezimizde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında bulunan 13 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde görev yapan 595 öğretmen, yönetici ve çalışanların eğitimi tamamlanarak sona gelinmiş bulunmaktadır. 

Müdürlüğümüze bağlı okullardan; Temel Eğitim, Özel Eğitim, Pansiyonlu Okullar ile Meslekî ve Teknik Eğitim Okulları öncelikli olmak üzere öğrenci sayıları ile orantılı olarak öğretmenlere Temel İlk Yardım Eğitimi kurslarının verilmesine planlamalar doğrultusunda devam edilecek. HABER MERKEZİ


Bu haber toplam 184 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İLK, YARDIM, EĞİTİM, MERKEZİNİ, ZİYARET, ETTİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler