altınordu reklam
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı ev sistemleri
21 Eylül 2022 Çarşamba Saat: 09:27

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEBİ KARŞILANMADI’

Kayhan ‘Taban ek ödeme ve teşvik ek ödeme gibi yeni ödeme türleri ile sağlık çalışanlarıyla adeta alay edilmektedir’ dedi.
‘SAĞLIK ÇALIŞANLARININ  TALEBİ KARŞILANMADI’

Sağlık çalışanlarının taleplerinin karşılanmadığına işaret eden Genel Sağlık-İş Sendikası Ordu İl Temsilcisi Seydahmet Kayhan: “Ek Ödeme Yönetmeliği talepleri karşılamaktan uzaktır.” dedi.

Genel Sağlık-İş Sendikası Ordu İl Temsilcisi Seydahmet Kayhan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “8 ayı aşkın süredir sağlık çalışanlarına zam yapılacağı söylenip, 30 sayfadan oluşan bir Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yayınlanmıştır. 30 sayfalık yönetmeliğin özeti şudur ki; sağlık çalışanlarının emekleri karşılığında alacakları ücret daha çok parçalı hale gelmiş, ama cebine girecek ücret değişmemiştir.

Sağlık çalışanları arasında çalışma barışına zarar vermekten öte başka bir işe yaramayacak olan yönetmelikle getirilen taban ek ödeme ve teşvik ek ödeme gibi yeni ödeme türleri ile sağlık çalışanlarıyla adeta alay edilmektedir.

Yönetmeliğe göre sağlık çalışanının alacağı maaş her ay değişecek, eline geçene kadar ne kadar alacağını bilemeyecektir.

Yönetmelik tüm sağlık çalışanlarının insan onuruna yaraşır yaşam ve çalışma koşullarına kavuşturulmasından çok uzaktır.

“Yönetmelik dili açık olmayabilir” diyen Sağlık Bakanı bilmelidir ki; sağlık çalışanlarının dili nettir ve birdir: Sağlık çalışanları insan onuruna yaraşır, emekliliğe yansıyan tek kalem maaş istemektedir.

Performans sisteminden vazgeçilip, ek değil, tek ödeme sistemine geçilmesi talebimizden vazgeçmiyoruz. Tüm sağlık emekçilerinin aylık maaşlarının, asgarisi yoksulluk sınırı taban alınarak belirlenmesini, tüm ek ödemelerin emeklilik hesaplamasına dâhil edilmesini istiyoruz.

Yönetmelik madde madde hukuk müşavirliğimizce değerlendirilmiş olup, hukuksuzluklar yargıya taşınmıştır, gerekli hukuksal mücadele verilecektir.” ifadelerinde bulundu.               nBÜLTEN

Bu haber toplam 96 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler