Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
12 Ağustos 2022 Cuma
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
5 Ağustos 2022 Cuma Saat: 08:56

“MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER DE GÖREVDEN ALINMALI”

CHP milletvekili Mustafa Adıgüzel, ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de görevden alınması gerektiğini söyledi.
“MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZER DE GÖREVDEN ALINMALI”

CHP milletvekili   Mustafa Adıgüzel,  ÖSYM Başkanı Halis Aygün'ün yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de görevden alınması gerektiğini söyledi.

            CHP Milletvekili  Adıgüzel, KPSS sorularıyla ilgili usulsüzlük iddiası karşısında Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de görevden alınması gerektiğini savundu.

             Bu işin bir operasyon olabileceğine vurgu yapan Adıgüzel, devletin tüm kurumlarının tarikatlar ve cemaatler arası bir savaşın sahnesi haline getirildiğini iddia etti. Adıgüzel konuşmasında şunları söyledi.

            “AKP bir siyasi parti ya da siyasi oluşum değildir. AKP çeşitli cemaat ve tarikatların bir üst kuruluşu niteliğinde bir organizasyondur. Rant paylaşımını, koltuk paylaşımını, parselleşmeyi yöneten bir kurumdur. Bütün bakanlıklarda ve kurumlarda AKP'nin izdüşümünü görebilirsiniz. AKP nasıl cemaatler ve tarikatlar arasında bölüşülmüşse kurumlar da bu şekilde bölüşülmüştür. Geçmişte FETÖ ağırlıktaydı şimdi onun boşalttığı alanlara başka tarikat ve cemaatler girmiştir. Bu yüzden sayın Erdoğan'ın ÖSYM başkanını görevden alması "neden soruları sızdırdın?" tepkisi değil "neden soruları acemice sızdırdın?" tepkisidir. FETÖ gitti maşa düştü gerçek el ortaya çıktı. Yani FETÖ'nün eğitimli kadrolarının daha ustaca yaptığı bu işlerde şimdi acemilikler yapılmaktadır. Bu nedenle ortaya dökülmektedir. ÖSYM başkanının görevden alınmasından sonra bu işi daha ustaca yapan yani soruları daha gizlice çaldıran kişiler göreve gelecektir. ÖSYM cemaatlerin ve tarikatların birbirlerine yaptıkları operasyonlara sahne olmaktadır. Bu konunun da kendi içlerinde yapılan bir operasyon olabileceğini de bir köşeye not etmek istiyorum.

            Sayın Yıldırım Kaya da çok güzel gösterdi, bazı sorular noktasına virgülüne kadar aynı olduğu gibi örneğin 26. sorunun sırası dahi aynı. Artık bu bir acemilik olamaz bir operasyon da olabilir. Bir önceki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u uyardım. Sizi cemaatler getirdi cemaatler götürecek dedim. Yıldırım Kaya başkanımızın talebini bir kere daha güçlü bir şekilde tekrar etmek istiyorum. Eğer ÖSYM başkanını görevden alıp Devlet Denetleme Kurumu'nu göreve çağırıyorsanız Milli Eğitim Bakanı'nın orada ne işi var? İşin başı o zaten. Devletin tüm bakanlıkları ve kurumları cemaatler arası savaşa sahne olmaktadır.” dedi.    

             BÜLTEN

Bu haber toplam 98 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler