altınordu reklam
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
Akıllı ev sistemleri
6 Haziran 2022 Pazartesi Saat: 07:07

PLAJLAR PIRIL PIRIL OLUYOR

Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri plaj ve kıyılarda çalışma başlattı.
PLAJLAR PIRIL PIRIL OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, plaj ve kıyıları yeni sezon için halkın kullanımına hazırlıyor. Ekiplerin seferber olduğu çalışmalarla Ordu’nun plajları her tür atıktan temizlenerek hem bakımlı hem de pırıl pırıl oluyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri plaj ve kıyılarda çalışma başlattı. Vatandaşların yaz sezonunda plaj ile kıyıları daha etkin ve sağlıklı kullanabilmesi için seferber olan ekipler, bakım ve temizlik çalışmalarını kapsayan hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi plaj temizliği için 2’si mavi bayraklı olmak üzere 18 kumsalda 255 personel ve 71 araç ile denize kıyısı bulanan Gülyalı, Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde temizlik ve bakım çalışmaları yaparak plajları pırıl pırıl hale getiriyor. Vatandaşların denize rahat girmelerini sağlayabilmek amacıyla çöp ve atıklar makinelerle titizlikle temizlenirken soyunma ve duş kabinlerin de ise bakım çalışması yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile sayısı artırılan traktör arkası çekilir tip plaj temizlik makinalarıyla da kumlar elenip içerisinde bulunan her türden atığın (çöp, izmarit, cam, taş, organik atıklar vb.) temizlenmesi sağlanıyor.

Plajlarda ve kıyılarda yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı İzzet Gündoğar, vatandaşların sağlıklı bir yaz sezonu geçirmeleri amacıyla yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ordu kıyı şeridinde bulunan tüm ilçelerde ekiplerin yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten Gündoğar, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ait, kontrolü ve bakımı Büyükşehir Belediyemize ait plajlarımız var. Gülyalı’dan başlayıp Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde kadınlar plajlarımız dâhil olmak üzere tüm plajlarımızı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla yeni sezona hazırlıyoruz. Tüm plajlarımızda soyunma kabinleri, duşlar hepsini yeniledik, yenilemeye de devam ediyoruz. Sayın Bakanımız göreve geldiğinde plajlarımızı temizlemek için yeterli iş makinamız yoktu, Sayın Bakanımızın talimatlarıyla ilave iş makinaları, traktörler alarak kum eleme makinaları alarak başta iki tane mavi bayraklı plajımız olmak üzere tüm plajlarımız ülkemizin en güzel plajları oldu, olmaya da devam ediyor. Gerçekten kumsalıyla, deniziyle, havasıyla ve sosyal imkânlarıyla her plajımız tertemiz. Tuvaletlerimiz, duşlarımız, soyunma kabinlerimiz sosyal hizmet verecek ünitelerimizle beraber şuan 15 Haziran da açılacak yaz sezonuna hazır hale getiriyoruz. Yeni sezonun Ordulu hemşerilerimize ve bu işten ekmek yiyen herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

n HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 465 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : PLAJLAR, PIRIL, OLUYOR

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler