HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
17 Mayıs 2022 Salı
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Akıllı ev sistemleri
13 Mayıs 2022 Cuma Saat: 02:14

‘TOPRAĞIN ÜSTÜ ALTINDAN DEĞERLİDİR”

Ulubey Doğa ve Çevre Platformu tarafından düzenlenen “Doğamıza, suyumuza, fındık alanlarımıza sahip çıkıyoruz-Madene hayır” mitingi yapılacak.
‘TOPRAĞIN ÜSTÜ ALTINDAN DEĞERLİDİR”

Ulubey Doğa ve Çevre Platformu tarafından düzenlenen “Doğamıza, suyumuza, fındık alanlarımıza sahip çıkıyoruz-Madene hayır” mitingi yapılacak. 

Emek Partisi Ulubey İlçe Örgütü, siyasi gruplaşmayı değil, toprağımıza, suyumuza; geleceğimize sahip çıkmayı öne çıkararak mitinge katılımı büyütelim, çağrısı yaptı.

‘’Destek büyüyor’’

Emek Partisi Ulubey İlçe Başkanı Ahmet Poyraz , ‘’24 Mayıs 2022 tarihinde Ulubey, Altınordu ve Korgan’da dört alanda maden arama ihalesinin iptal edilmesi için Ulubey ilçemizde yapılacak olan mitinge katılımı büyütmek için  çalışıyoruz’’ dedi

Emek Partisi Ulubey İlçe Başkanı Ahmet Poyraz, “Ulubey ilçemizi birleştiren Ulubey Doğa ve Çevre Platformu’nun çalışmalarını büyütmek için çabamız sürüyor. Ulubey’deki tüm kuruluşların da bu çaba içinde olduğunu görüyoruz. Bu birliktelik başarı elde etmemizi kolaylaştıracaktır.” diyerek Ulubey Doğa ve Çevre Platformu’nun düzenlediği 17 Mayıs 2022 Salı günü saat 10.00’da Ulubey Meydanı’nda yapılacak olan mitinge katılım çağrısı yaptı.

‘’Toprağın üstü değerli ‘’

Ordu’nun yüzde 74’ünün maden sahası ilan edildiğine dikkat çeken Poyraz, “Maden arama ve işletmeleriyle yalnızca Ulubey tehdit altında değil. Şu an 24 Mayıs’ta Ulubey, Korgan ve Altınordu-Gülyalı ilçelerinde 4 adet alan olmak üzere, 14 Haziran 2022 tarihinde 11 alan ihale edilecek. Böylece 26 alan ihale aşamasında. Fatsa gibi işletme sahaları da var. Fatsa ve Kabadüz ilçelerindeki maden işletmelerinin zararlarını gördük. Aynı tehlike kapımızda. Önlemek için mücadelemiz büyütülmeli. Toprağın üstünden geçimimizi sağlıyoruz. Toprağın altı altüst edildiğinde topraklarımız, sularımız, ormanlarımız yok edilecek. Yani geleceğimiz yok edilecek. Bu nedenle mitinge katılımı büyütmek çok önemli.” dedi.

‘’Birleşmeliyiz’’

Ülkenin dört bir tarafında aynı tehdidin olduğunu vurgulayan Poyraz, “Kazdağları, Erzincan, Murat Dağı, Gümüşhane; Fatsa, Kabadüz somut örnekler. Yeni alanlar açılmak isteniyor. Yalnızca Ordu ilinin birlikteliği yetmez; Türkiye genelindeki mücadelelerle birleşmek zorundayız. Sorunu yaşayanlar birleşirse kazanılır. Bugün Ulubey yarın başka bir yerde aynı tehlike yaşanacak. O nedenle her yerde birlikte olmalıyız ki, başarılı olalım. Ulubey’den yükselteceğiz meşale, diğer yerlere ışık olacak, umut taşıyacak. Bu anlayışla mitingi büyütmeliyiz. Kapitalizmin sömürüsü yeraltını talan ederek devam ediyor. Buna izin vermeyelim. ” dedi.

Haber Merkezi

Bu haber toplam 93 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ‘TOPRAĞIN, ÜSTÜ, ALTINDAN, DEĞERLİDİR”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler