HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Mayıs 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
3 Mayıs 2021 Pazartesi

ÜRETİME TAM DESTEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği destekler sürüyor.
ÜRETİME TAM DESTEK

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tarım ve hayvancılığa verdiği destekler sürüyor. 

“Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” sloganıyla devam eden destekler kapsamında, il genelindeki üreticilere, domates, biber, patlıcan ve salatalık fideleri olmak üzere 150 bin adet yazlık sebze fidesi dağımı yapıldı 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, uygulamaya koyduğu tarım projeleriyle vatandaşlara yeni gelir kaynakları oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz, 7 ilçedeki 40 adet serada, toplam 150 tonluk üretim gerçekleşen Ordu’da, üreticilere kış sezonunda verilen destekle 2 milyon lira gelir elde edildi. 

Üretime yönelik desteklerini arttıran ve 19 ilçede top yekün bir kalkınmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, yaz sezonu öncesi üreticilere domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri olmak üzere toplam 150 bin adet sebze fidesi dağıttı.  

Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz ile birlikte, Altınordu ilçesindeki üreticilere yazlık sebze fidesi dağıtan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, tarım ve hayvancılığa olan desteklerinin devam edeceğini söyledi. 

DESTEKLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Finansmanı Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan sebze fidelerinin ilçe tarım ve orman müdürlükleri aracılığıyla dağıtımının sürdüğünü belirten Genel Sekreter Alp, “Yaygın olarak fındık yetiştiriciliğinin yapıldığı ilimizde ilave gelir getirici tarımsal ürün çeşitliliğinin artırılması önem arz etmektedir. Bu kapsamda uygun koşulları taşıyan yerlerde gerek örtü altında gerekse açıkta sebze üretimini desteklemekteyiz. 2019 ve 2020 yıllarında toplamda 1 milyon 125 bin adet sebze fidesini üreticilerimize ulaştırmıştık. Şimdi de 150 bin adet yazlık sebze fidesini 19 ilçemizde toprakla buluşturuyoruz” dedi.   

TARIMA UYGUN HER YERE ÜRETİM TEŞFİKİ

“Covid-19 pandemi döneminde sağlıklı gıdaya kendi imkanlarıyla ulaşabilmenin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır” diyen Genel Sekreter Alp,  “Bir taraftan normal yaşantımıza dönmek amacıyla devletimiz tarafından alınan önemlere uyarken, diğer taraftan Ordulu hemşerilerimizi evlerinin çevresi, balkonları, bahçeleri, tarlaları, seraları ve ekim dikim yapmaya uygun her yeri bir üretim alanı haline getirmeye teşvik ediyoruz” diye konuştu. 

EKİLECEK BİR KARIŞ TOPRAK KALMASIN 

“Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” parolasıyla desteklerin devam edeceğini söyleyen Genel Sekreter Alp, “Büyükşehir Belediyesi olarak; ilimizde çalışmayı ve üretmeyi bir kültür, bir yaşam biçimi haline getirerek, ekonomiye katkı sağlamak amacıyla üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Her bir köşesi ayrı güzel olan Ordu’muzda “Ekilecek bir karış dahi boş toprak kalmasın” diyerek, Ramazan ayının bereketiyle birlikte toprakla buluşacak olan yazlık sebze fidelerimizin üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Bu haber toplam 203 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜRETİME, TAM, DESTEK

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler