HABER ARAMA
Ordu Nöbetçi Eczaneleri
SON DAKİKA HABERLER
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
16 Mayıs 2021 Pazar
Fındık Fiyatı


22.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
3 Mayıs 2021 Pazartesi

‘DEVLETiMiZ HEP YANINIZDADIR’

Kapanma öncesi Vali Sonel Aybastı’daydı
‘DEVLETiMiZ HEP YANINIZDADIR’

Ordu Valisi Tuncay Sonel ilçe gezilerine devam ediyor.

Vali Tuncay Sonel, tam kapanma öncesi son olarak Aybastı ilçesine gitti. Burada vatandaşlar ile sohbet eden vali Sonel, dertte dinledi.

Kaymakamlık  ziyareti

Aybastı ziyaretine Kaymakamlık ile  başlayan Vali Tuncay Sonel, Kaymakam Muhammet Şükrü Pekpak’tan ilçenin genel durumu, sorunları, ihtiyaçları hakkında bilgi aldı.

İlçede kadınların el emeği ürünlerin değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Kaymakam Muhammet Şükrü Pekpak, “Halk Eğitimi Merkezimizde 34 kadınımıza örgü bebek kursu verildi. Bu kurslarda örgü bebek yapımını öğrenen kadınlarımız aile bütçelerine katkıda bulunmaya başladılar. Geçmişte Aybastı ilçemizde 700’e yakın halı dokuma tezgahı varmış. Günümüzde yok olmayla karşı karşıya kalan halı dokumacılığını tekrar canlandırmak istiyoruz. Bunun için de Halk Eğitimi Merkezimizde halı dokumacılığı kursu açtık. İlçemizde halı dokumacılığını tekrar yaygınlaştırmak için çaba sarf ediyoruz” dedi.

İlçede Kadınlar Kooperatifi kurulmasını isteyen Vali Tuncay Sonel, “Aybastı denilince herkesin aklına eşi benzeri olmayan güzellikteki Perşembe Yaylası ve Menderesleri gelmekte. Aybastı, turizm potansiyeli yüksek bir ilçemiz. Onun için Aybastı ilçemize gereken desteği vereceğiz” diye konuştu.  

Belediye ziyareti

Vali Sonel, Aybastı Belediyesini de ziyaret ederek, belediye hizmetleri, yatırımlar, projeler ve ihtiyaçlar hakkında Belediye Başkanı Beytullah Geçtan’dan bilgi aldı.

Aybastı’nın 61 yıllık ilçe olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Beytullah Gençtan, “İlçemizin önemli ihtiyaçlarından birisi olan TOKİ Konutları, İmam Hatip Lisesi binası, sizlerin de desteğiyle ilçemize kazandırıldı. İlçemizde işsizliğe büyük çare olacak Tekstilkent projemize DOKA’dan destek verdiniz. Bu hizmetlerin ilçemize kazandırılmasından dolayı vermiş olduğunuz desteklere ilçemiz halkı adına teşekkür ediyorum. 70-80yıllık su sorunumuz OSKİ’nin yapmış olduğu ihale ile birlikte çözülüyor. Doğalgazı ilçemizde kullanmak istiyoruz. Çevre yolu ihtiyacımız var. Çevre yolu için kamulaştırma çalışmaları %80 düzeyinde bitti. Perşembe Yaylamızda imar sorunumuz var. Sağlık Mahallemizde yaşanan afetten kaynaklanan bazı sıkıntılarımız var. İlçemizde ihtiyaç duyulan Küçük Sanayi Sitesi, Kültür Sarayı yapımı konularında da sizlerden yardım ve destek bekliyoruz” diye konuştu. 

Diğer ilçelerde olduğu gibi Aybastı ilçesine de yapılan hizmetlere ve yatırımlara destek olmaktan mutlu olduklarını söyleyen Vali Tuncay Sonel, “Aybastı ilçemiz, tarihi özelliğe ve öneme sahip bir ilçemiz. Perşembe Yaylamız, bizler için bir nimettir. Hep birlikte orayı korumalıyız. Ayrıca, atıl kalan köy okullarını çürümeye terk etmeyip, mutlaka değerlendirmeliyiz. O okulları kurs merkezi haline getirebilir. Bir Kültür evi haline dönüştürebiliriz. Yöre sakinlerinin kullanabileceği bir düğün salonu gibi sosyal tesis haline getirebiliriz. Her ilçemizde, kadınlarımızın el emeği ürünlerini değerlendirmek için Kadınlar Kooperatifi kurmalıyız. Üretilen ürünlerin pazarlama sorunu olmayacak. Kadınlarımız üretecekler, kazanacaklar ve mutlu olacaklar. Bu konuda yerel yöneticilerimiz çaba sarf etmeliler. Destek ve yardımcı olmak bizden, kooperatifi kurmak sizden” dedi.   

Adliye ziyareti

Aybastı Adliyesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, burada Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adliyede görev yapan Savcı ve Hakimlerle bir araya gelerek, hal ve hatırlarını sordu.

Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Adliyede görev yapan Savcı ve Hakimlerle bir süre sohbet eden Vali Tuncay Sonel, Adliyedeki birimleri de gezerek, bürolarda görev yapan personellere kolaylıklar ve başarı dileğinde bulundu.

Emniyet ve Jandarma 

ziyareti 

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Polat ile İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Fevzi Okul’dan ilçenin genel asayiş durumu hakkında bilgi aldı. 

Vali Sonel,  İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet birimlerinde görevli personelleri de ziyaret etti.. 

Esnaf ziyareti

Aybastı’da esnafları da ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, esnaflarla bir süre sohbet ederek, hem esnafların hem de sokaktaki vatandaşların hatırlarını sordu, esnaflara bol ve bereketli kazanç dileğinde bulundu. Fatih Ebrem adlı bir esnafın Adana Demirspor forması isteğini ise geri çevirmeyerek, yerine getirme sözünü verdi.

Bazı esnaflardan çeşitli gıda ürünleri satın alan Vali Sonel, satın aldığı gıda ürünlerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve çocuklara dağıttı.

Devlet Hastanesi ziyareti

Aybastı Devlet Hastanesini de ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, Hastane Başhekimi Yasin Doğan’dan hastanenin genel durumu ve Korona virüs mücadelesi hakkında bilgi aldı.

Hastane Başhekimi Yasin Doğan, hastanede görev yapan doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarına gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkür eden Vali Tuncay Sonel, acil serviste tedavi gören hastalara da geçmiş olsun dileğinde bulundu.  

Aile ziyaretleri

Engelli ve şehit ailelerini de unutmayan Vali Tuncay Sonel, İlçenin Esenli mahallesinde yaşayan Şehit Adem Pandik’in ailesine de ziyaret etti, Vali Sonel ziyaretinde şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarının mesajını verdi.

İlçenin Fatih mahallesinde yaşayan engeli olan Abdullah Özer’i de evinde ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, bir süre Abdullah Özer ve ailesiyle sohbette etti, ailenin bir isteklerini dinledi.

HABER MERKEZİ

Bu haber toplam 194 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ‘DEVLETiMiZ, HEP, YANINIZDADIR’

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler